Oheň zničil halu na zpracování PET lahví

Halu na zpracování PET lahví v Mýtě na Rokycansku zachvátil v noci mohutný požár. V hustém černém a dusivém dýmu z plastů bojovalo s ohněm několik jednotek hasičů. Příčina požáru, který napáchal škody za šest miliónů korun, se vyšetřuje.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

hasič v akci | Foto: HZS Praha

Oheň zachvátil halu na zpracování PET lahví jedné hodiny po půlnoci. Požár v továrně společnosti Rumpold oznámil hlídač ze sousední firmy. "Když hasiči přijeli na místo, dosahovaly plameny už na střechu," popsal mluvčí hasičů Plzeňského kraje František Vaško.

Energetici podle Vaška raději vypnuli proud v hořící hale i v okolních obcích. Čtyřem jednotkám hasičů v dýchacích přístrojích se podařilo oheň dostat pod kontrolu po necelé hodině. Poté museli kvůli velké teplotě rozebrat motykami a krumpáči spečenou drť ze zpracovávaných PET lahví. Z haly ji vyklízeli až do rána.

Příčina požáru, který poškodil halu i linku na zpracování plastových lahví, se ještě šetří. Podle Vaška připadá v úvahu například nedbalost obsluhy nebo samovznícení, protože v objektu vypadlo chlazení. "Škoda byla za účasti ředitele firmy předběžně vyčíslena na šest miliónů korun," dodal mluvčí.

Martin Hromádka, Petr Zettner Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme