V ohnisku v Církvici na Kutnohorsku přibyli nakažení. V okolních obcích se opět nosí roušky

Hygienici zaznamenali dalších šest nakažených z ohniska v Církvici na Kutnohorsku, celkem jich je 33. V některých okolních obcích se opět zavádí nošení roušek ve veřejných uzavřených prostorech, jako jsou obchody, pošta či obecní úřad, řekla ve čtvrtek mluvčí krajské hygienické stanice Dana Šalamunová.

Kutná Hora (Aktualizováno: 23:41 9. 7. 2020) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Testování koronaviru | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: iROZHLAS.cz

Nové ohnisko se objevilo v církvické pobočce firmy HR Partner CZE, její provoz byl uzavřen. Původně bylo nakaženo 13 lidí, poté začali přibývat další. Kontakty nemocných jsou v karanténě a hygienici je testují, celkem má testování podstoupit 100 lidí.

„Se starosty obcí Křesetice, Úmonín a Červené Janovice jsme se domluvili na zavedení preventivních opatření – nošení roušek na veřejných uzavřených prostranstvích,“ uvedla Šalamunová.

Ve firmě na Kutnohorsku je 15 nakažených. K preventivním opatřením přistupují sociální služby

Číst článek

Přímo v Církvici lidé roušky nosit nemusejí, protože nikdo z nakažených pracovníků tam nebydlí a areál firmy je nyní mimo provoz.

Uzavřený je podle Šalamunové také motorest Vosrkráč v Církvici a omezený provoz mají restaurace U Nevolů v Křeseticích a U Zámku v Úmoníně. Návštěvníci mají k dispozici menší počet míst, sedí venku a musejí dodržovat odstup mezi stoly a podobně.

Už dříve byly preventivně zakázány návštěvy v kolínské, kutnohorské a čáslavské nemocnici a v domovech pro seniory v Čáslavi, Kutné Hoře a Uhlířských Janovicích.

Společnost HR Partner CZE vyrábí nástavby a vozidla pro přepravu zvířat, podle jednatele Milana Dolejšího je ve stálém kontaktu s hygieniky. Církvice leží pět kilometrů východně od Kutné Hory. Patří k ní i místní část Jakub, celkem v obci žije 1300 lidí.

aur, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme