Výběr z médií: nedostatek ojetých vozů, nelegální usekávání ocasů u psů a zálohy na PET lahve

Deník E15 píše v pátek o nedostatku ojetých vozů v autobazarech, Mf Dnes se zaměřila na nelegální usekávání ocasů a ořezávání uší u psů. Hospodářské noviny píšou o tlaku nápojářských firem na zavedení zálohovaných PET lahví, Deník informuje o nutných úsporách internetových obchodů na obalech. Více se dočtete ve výběru z médií, který sestavil Radiožurnál.

Praha Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

pejskař na procházce

Mf Dnes píše o problematice nelegálních úprav na těle u psů, ilustrační foto | Foto: René Volfík | Zdroj: iROZHLAS.cz

E15

Autobazary nemají co prodávat. Deník E15 píše, že vykoupit ojeté vozy a rozšiřovat tak nabídku je pro obchodníky čím dál složitější. Kvůli problémům v automobilkách se totiž vozy na trhu tolik netočí a k dalším majitelům se jich dostává méně než dřív. Zájemců o koupi ojetých aut je přitom stále dost.

Mf Dnes

Mf Dnes se zaměřila na nelegální usekávání ocasů a ořezávání uší u psů. Reportér deníku odhalil několik chovatelů, kteří dokážou takzvané kupírování zařídit. Nejčastěji přes veterináře, co zákrok i přes zákaz udělají. Zvířatům to podle veterinářů způsobuje velkou bolest. K úpravě vzhledu psů přitom chovatelé mají často jen estetické důvody.

Zeman se chce účastnit summitu V4. Jednání v Budapešti navštíví nejspíš přes video

Číst článek

Hospodářské noviny

Nápojářské firmy v Česku tlačí na zavedení zálohovaných PET lahví a plechovek – to je jeden z titulků pátečních Hospodářských novin. Velké společnosti jako Mattoni, Kofola nebo Plzeňský Prazdroj společně vyhlásily, že tuto změnu podporují proto, aby se zvýšila recyklace materiálu. Kritici zálohování ale tvrdí, že zálohování má být dobrovolné a že vysokou návratnost konkrétně PET lahví zvládne i současný systém třídění a zpracování odpadu.

Deník

Internetové obchody řeší před Vánocemi kromě výpadků v dodávkách zboží nově ještě další problém – musí šetřit na papírových obalech a kartonech. Deníku to řekl prezident Svazu obchodu a cestovního ruchu Tomáš Prouza. Dodal, že od začátku letošního roku ceny obalů zdražily o 40 až 50 procent. A zdá se, že ještě porostou. 

Právo

Nový 3D biotisk může v budoucnosti pomoct hojit rány, vyrábět umělé lidské cévy nebo materiály k výrobě kvalitnějších čepů pro zubní korunky – dočtete se o tom v pátečním Právu. Bioinženýři z brněnského Vysokého učení technického využívají buňky a biomateriály. A přestože jsou v počátcích, už teď mají slibné výsledky.

Lidové noviny

Čínou pronásledovaní Ujgurové si budou od pátku do neděle volit v Praze svou exilovou vládu. Do metropole přijelo podle Lidových novin přes 200 delegátů. Zatímco zástupci Senátu a pražský primátor Zdeněk Hřib z Pirátů konferenci podpořili, ministerstvo zahraničí se od akce spíš distancuje. 

Anna Horáčková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme