Okolí Klokočova na Opavsku ucpali technaři

Příznivci technohudby zaplavili rekreační středisko Hadinka u Klokočova na Opavsku. Původně totiž pořadatelé očekávali, že přijedou tak tři tisíce tanečníků. Teď je jich nejmíň sedm tisíc a na parkovištích a odstavných plochách stojí na 1300 aut.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Technopárty v Želízech na Mělnicku | Foto: Pavel Pavlas

Na místě jsou technaři nejen z České republiky, ale také z Rakouska, Francie nebo Polska. Další tanečníci přijíždějí nejrůznějšími lesními cestami, aby nemuseli nechat svoje auta až deset kilometrů daleko. V noci na dnešek už třikrát zasahovala záchranná služba, ošetřila tři tanečníky. Policisté vyšetřovali také krádež několika batohů.

Podle velitele krajské pořádkové policie plukovníka Radima Daňka pořadatelé podcenili počet návštěvníků: "Museli jsme úplně zastavit dopravu, protože pořadatelé to nezvládali a neměli kam odstavit auta nových účastníků. Proto vozidla parkují i na příjezdových komunikacích. : Podle našeho odhadu je na místě až sedm tisíc účastníků."

Policie také zajišťuje, aby nedošlo k omezení možnosti příjezdu rychlé záchranné služby. Od Klokočova až po areál Hadinky jsou proto rozestavění policisté, kteří podle velitele Daňka ihned příjezdovou cestu připraví pro záchranáře: "V momentě, kdy se něco stane, hlídka zablokuje auta, takže jedou jen nahoru nebo dolů. To je pět minut, což stačí, než přijede rychlá záchranná služba."

Sezóna festivalů elektronické hudby pod širým nebem začala i na dalších místech republiky. Na bývalém letišti u obce Květná na Sokolovsku se sešlo asi pět tisíc lidí. Teď je tam ale na příkaz hygieniků ticho, nařídili vypnout soundsystémy, které překračovaly povolenou hladinu hluku. Podstatně méně, jen asi pět set tanečníků, je na technoparty v obci Růžená u Chyšek na Písecku. Další hudební produkce je na soukromém pozemku asi kilometr od obce Meziříčko na Třebíčsku.

Přečtěte si také o některých dřívějších technoparty:
Technoparty v Beskydech skončila, dorazily asi 4000 lidí
Techno zmlklo, tanečníci se rozjeli
Na technoparty u Údrče na Karlovarsku se baví stovky lidí
Technoparty se na Českolipsku přesouvá mimo chráněné území
Příznivci techna se sjeli na Karlovarsko a Opavsko

Artur Kubica, Miroslav Panuška Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme