Okolo Klepáče po čtvrt roce znovu jezdí auta

Po třech měsících mohou řidiči opět jezdit po silnici z Hřenska na Meznou na Děčínsku. Uzavírku si vynutily padající balvany nad hotelem Klepáč. Úderem dnešního poledne byl také odvolán stav nebezpečí v okolí hřenského kostela.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hřensko | Foto: Hřensko

Poslední překážkou, která znemožnila otevření komunikace už minulý pátek, byl uvolněný pískovcový blok. Asi čtyřicetitunovou utrženou skálu se odborníkům v určeném termínu ještě nepodařilo úplně odstranit. To ale zprůjezdnění silnice na Meznou nebrání.

Sanace skal nad hotelem Klepáč se sice blíží ke konci, stále však ještě pokračuje a tak otevření silnice provázejí některá bezpečnostní opatření. Jak upřesnil velitel sanačního zásahu Pavel Veselý, je to především siréna, která by se rozezněla v případě nečekaného pohybu okolních masivů. Okamžitě po tomto signálu by se veškerá doprava opět zastavila.

Okolí hotelu Klepáč však zůstane i po dnešku jediným místem, kde bude i nadále platit stav nebezpečí. Naopak toto mimořádné opatření bude dněšním polednem odvoláno u kostela. Do opuštěných domů a provozoven se tam vrátí jejich obyvatelé i místní podnikatelé.

Stav nebezpečí vyhlásil v Hřensku poprvé děčínský přednosta kvůli padajícím skálám 29. ledna. Odborníci od té doby odstřelili, rozebrali či zakotvili několik nebezpečných skalních masivů. Sanace nebezpečných pískovcových bloků v Hřensku skončí do konce června a vyžádá si zhruba 50 miliónů korun.

Josef Suk, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme