Okrádající záchranáři dostali podmíněné tresty

Obvodní soud pro Prahu 7 před malou chvílí rozhodl o trestu pro záchranáře, kteří měli okrádat pacienty. Pavel Slabý, Dominik Trnka a jejich známá Alena Kešnerová dostali tresty podmíněné, nesmí vykonávat práci záchranáře a je na nich i úhrada škody.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

soud | Foto: Nejvyšší soud

Záchranáři okrádali své pacienty a přišli si tak na částku přes 200 tisíc korun. Do své činnosti zapojili i svou známou Alenu Kešnerovou. Ta vybrala peníze z ukradené vkladní knížky. Později ale svůj díl vrátila a soud jí dal jen zkušební lhůtu 18 měsíců. Na záchranáře byl ale tvrdší. Pavel Slabý dostal 28 měsíců a Trnka 33 měsíců. Oba tresty jsou podmíněné. Navíc musí společně zaplatit škodu a dostali zákaz činnosti na 5 let.

Podle státní zástupkyně Jiřiny Fronkové šlo o výjimečný případ: Výjimečný byl samozřejmě v tom, že obžalovaní okrádali pacienty v době, kdy se měli starat o jejich zdraví, v tom byl výjimečný oproti jiným krádežím, kdy lidi kradou, aby získali nějaký prospěch, ale jsou to takové prosté krádeže, běžné u nás u obvodních soudů."

Dvoučlenná osádka sanitky podle verdiktu okradla čtyři pacienty, a to buď při převozu do nemocnice, nebo u nich doma, kde jim poskytovala pomoc.

Markéta Kaclová, Marcela Mikesková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme