Na Jihlavsku budou lidé opět nosit kvůli koronaviru roušky, rozhodl krizový štáb

Krizový městský štáb rozhodl, že na území obcí s rozšířenou působností Jihlava budou muset lidé od úterních patnácti hodin opět nosit roušky. Lidé si budou muset zakrývat ústa především v městské hromadné dopravě, kadeřnictví, zdravotnických zařízeních a na dalších místech, kde se nedodržuje rozestup mezi lidmi 1,5 metru. V regionu se rozšířila nákaza koronavirem z ohniska ve Větrném Jeníkově, kde testy zatím potvrdily 24 nemocných.

Sledovali jsme online Jihlava (Aktualizováno: 17:19 13. 7. 2020) Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Masarykovo náměstí v Jihlavě.

Masarykovo náměstí v Jihlavě. | Zdroj: Profimedia

Roušky budou vyžadovány především ve vozidlech MHD nebo u kadeřnic, kosmetiček a pedikérek. Povinné budou také ve velkých obchodech a nákupních centrech na Jihlavsku, ve všech zdravotnických zařízeních a v sociálních službách a všude tam, kde je běžný kontakt na vzdálenost 1,5 m a nižší.

Ve Švédsku se nakazili dva Češi, na Slovensku tři, vyjmenoval Dušek. ‚Zanedbatelná čísla,‘ říká

Číst článek

„Samozřejmostí je také povinnost důkladné dezinfekce ve všech těchto prostorách. Roušky budou povinné také na hromadných veřejných akcích. Doporučené je také dodržování rozestupů mezi lidmi na vzdálenost dva metry,“ uvedl tiskový mluvčí města Radovan Daněk.

Tato opatření začnou platit v úterý od 15 hodin do odvolání. Podle epidemiologické situace se poté mohou upravovat.

V okrese Jihlava přibyly o víkendu čtyři nové případy s nákazou covidem-19. V samotném městě je zatím 10 nakažených.

Město společně s hygieniky prozatím nesáhlo například k rušení kulturních akcí. Stále se tak bude například promítat v letním kině, které je tady v lesoparku Heulos poblíž centra. Diváci by neměli přijít ani o čtyři koncerty, které jsou naplánované na příští týden.

Zpráva pokračuje pod online reportáží:

V Nemocnici Jihlava, kde platí od pátku zákaz návštěv, v pondělí obnovili provoz odběrového stanu na testování na koronavirus. Zrušili ho 23. června, kdy se testování přesunulo do ambulance. V pondělí medici v odběrovém stanu odbavili 85 lidí, řekla mluvčí nemocnice Monika Zachrlová.

Odběrové místo bude mimořádně v provozu i v úterý a pak standardně ve středu a v sobotu. Vzorky na Vysočině odebírají i nemocnice v Třebíči, Havlíčkově Brodě a Novém Městě na Moravě. Jejich kapacita je podle vyjádření Kraje Vysočina dostačující. Ochranných pomůcek mají nemocnice a zdravotní záchranná služba zásobu na tři až čtyři měsíce.

V jihlavské nemocnici je hospitalizovaná jedna pacientka s covidem-19, kvůli její přítomnosti musel být testován i personál nemocnice. Všechny testy byly negativní, potvrdila ředitelka protiepidemického odboru krajské hygienické stanice Alena Dvořáková.

vtk, ada, František Jirků, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme