Okresní policejní ředitel před soudem

Před senátem Okresního soudu v Hradci Králové měl dnes stanout ředitel tamního Okresního ředitelství policie České republiky major Aleš Pozdílek. Nejvyšší představitel královéhradecké policie čelí obžalobě, že zabránil vyšetření dopravních nehod bývalého šéfa východočeské bezpezpečnostní informační služby a královéhradeckého okresního státního zástupce. K soudu ale Pozdílek nepřišel a omluvil se ze zdravotních důvodů. Soud odročil projednávání jeho případu na 29.dubna.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

soud | Foto: Nejvyšší soud

O jaké přestupky se jednalo, řekl Českému rozhlasu okresní státní zástupce ze zastupitelství v Kolíně Milan Hrubý. "V prvním případě se jednalo o tehdejšího okresního státního zástupce z Hradce Králové a jednalo se o dopravní nehodu. Ten přestupce měl narazit do jiného vozidla. V druhém případě se jednalo o příslušníka BIS a jednalo se o projetí křižovatky na červené světelné znamení. V obou těch případech se jednalo o podezření z řízení motorového vozidla pod vlivem alkoholu."

Jaký trest Pozdílkovi hrozí? "Je obžalovaný z trestného činu zneužívání pravomoci veřejného činitele podle paragrafu 158 trestního zákona. Obžalovaný je ohrožen trestem odnětí svobody na 6 měsíců až 3 léta nebo zákazem činnosti."

Markéta Kaclová, Jiří Máslo Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme