'Varovala dceru před odposlechy známých'. Policie opět obvinila jabloneckou soudkyni

Již podruhé si vyslechla obvinění soudkyně Okresního soudu v Jablonci nad Nisou Lucie Treglerová. Policie je přesvědčena, že varovala dceru před akcí policie týkající se jejích známých a dopustila se tak zneužití pravomoci úřední osoby. Jednou už přitom detektivové soudkyni obvinili, státní zastupitelství ale stíhání zastavilo kvůli špatné právní kvalifikaci. Treglerová nadále soudí, případ považuje za "nesmysl".

Původní zpráva Jablonec Nad Nisou Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Okresní soud (ilustrační foto) | Zdroj: Fotobanka Profimedia

„10. 11. 2017 vydala Národní centrála proti organizovanému zločinu usnesení o zahájení trestního stíhání osoby obviněné ze spáchání přečinu zneužití pravomoci úřední osoby,“ uvedla na otázku, zda je soudkyně obviněna, pro server iROZHLAS.cz náměstkyně Okresního státního zastupitelství v Děčíně Růžena Mašatová. Treglerové hrozí jeden rok až pět let za mřížemi.

Soudkyně podle policistů varovala dceru před odposlechy. Obvinění museli stáhnout kvůli chybě

Číst článek

Podle detektivů soudkyně povolila policii, aby sledovala známé své dcery. Informaci jí ale posléze údajně prozradila. Poprvé ji kvůli tomu kriminalisté obvinili předloni v říjnu ze zneužití pravomoci úřední osoby a ohrožení utajované informace. Treglerová ale proti tomu podala stížnost a uspěla. Státní zástupce její stíhání zastavil kvůli špatné právní kvalifikaci.

Soudí dál

Případ ale žije dál, detektivové ho překvalifikovali a Treglerovou obvinili znovu. Talár jí i přesto zůstává, alespoň zatím.

„Vedení soudu nepodniklo ani není oprávněno činit vůči soudkyni jakékoliv kroky. To je v kompetencích ministerstva spravedlnosti. Vznesené obvinění se nijak netýká věcí, které paní soudkyně projednává, a není tak dána obava, že by jejich řádné projednání bylo jakkoliv ohroženo,“ tvrdí mluvčí Okresního soudu v Jablonci Jaroslav Kneř.

'Je to nesmysl'

Sama Treglerová nové obvinění nechtěla příliš komentovat, avšak nesouhlasí s ním. „Já vám k tomu mohu pouze říct, že byla podána stížnost, o níž dosud nebylo rozhodnuto. Je to nesmysl," brání se.

Trestnímu stíhání čelí také další severočeský soudce Ivan Novák kvůli údajnému přijetí úplatku 80 tisíc korun, soud za ovlivňování řízení nepravomocně podmínkou potrestal také litoměřické soudce Josefa Knotka a Ladislava Jelínka. Knotek si přitom původně vyslechl trest 5,5 roku za mřížemi. Nejvyšší soud ale původní rozsudek zrušil kvůli závažným pochybením, ústní rozsudek nad Knotkem se například lišil od písemného. (VÍCE ZDE)    

Ondřej Golis Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme