Podnikáním kancléře Mynáře se nezabýváme, upřesnil po několika dnech OLAF

Evropský úřad pro boj proti podvodům (OLAF) se nezabývá případem šestimilionové dotace pro firmu hradního kancléře Vratislava Mynáře. Informovalo o tom tiskové oddělení tohoto úřadu. Tiskový atašé zastoupení Evropské komise v Česku Martin Svášek původně serveru Seznam Zprávy řekl, že se tímto případem OLAF zabývá. Vysvětloval tím, proč se jeho úřad nemůže ke kauze vyjadřovat.

Aktualizováno Praha (Aktualizováno: 11:55 14. 6. 2021) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

V únoru policie Mynáře obvinila z poškozování finančních zájmů EU. Mynář odmítá, že spáchal trestný čin, své stíhání považuje za nestandardní a ovlivněné tlakem médií (ilustrační foto) | Foto: MICHAL ŠULA / MAFRA | Zdroj: Profimedia

V této věci probíhá policejní vyšetřování i šetření Evropského úřadu pro boj proti podvodům,“ řekl původně Martin Svášek Seznam Zprávám. Kirill Gelmi z tiskového oddělení OLAF serveru sdělil, že se obecně nevyjadřují k případům, které úřad prošetřuje. Mynář na dotazy serveru nereagoval.

Oprava

Článek jsme upravili, stejně jako server Seznam Zprávy. Po vydání jsme do něj doplnili nové vyjádření OLAF a celý text podle toho upřesnili.

Čtyři dny po vydání článku však tiskové oddělení OLAF vyjádření upřesnilo. A uvedlo, že se v tuto chvíli případem firmy Clever Management nezabývají. Server následně celý text zprávy na svém webu upravil.

OLAF se obecně zabývá případy, při nichž se mimo jiné prověřuje, zda vzniklo při udělení dotací pochybení, a už vyplacená podpora by se mohla vracet zpět Evropské unii. V Česku má komunikaci s OLAF na starosti Nejvyšší státní zastupitelství, jeho mluvčí Petr Malý však také nechtěl komentovat to, zda případ dotace pro firmu Clever Management právě tomuto evropskému úřadu předali, napsal server.

Obvinění v Česku

Přidělení podpory, kterou Mynářova firma v roce 2011 dostala na přestavbu penzionu v Osvětimanech na Uherskohradišťsku, už několik měsíců vyšetřují české úřady. V únoru policie Mynáře obvinila z poškozování finančních zájmů Evropské unie.

Státní zástupce zamítl stížnost kancléře Mynáře, jeho trestní stíhání nadále pokračuje

Číst článek

Mynář odmítá, že spáchal trestný čin, své stíhání považuje za nestandardní a ovlivněné tlakem médií.

Policie jednoho z nejbližších spolupracovníků prezidenta Miloše Zemana obvinila z poškozování finančních zájmů Evropské unie a z dotačního podvodu v únoru. Policisté stejně jako dříve kontrola dotačního úřadu tvrdí, že Mynář v žádosti o dotaci neuvedl pravdivě, že stejný objekt už dříve dostal dotaci od ministerstva školství.

Kancléř podal proti usnesení o zahájení stíhání stížnost, dozorující státní zástupce ji ale zamítl. Firma Clever Management už byla českým dotačním úřadem ROP Střední Morava vyzvána, aby dotaci na penzion vrátila, Mynář jako její majitel to však odmítl.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme