Oldřich Klimecký se nedostavil ke švýcarskému soudu v kauze MUS. Je doma v Mostě

Už druhým dnem pokračuje ve švýcarské Bellinzoně líčení v případu Mostecké uhelné. Senát ho rozdělil do dvou částí kvůli třem obviněným, kteří se k soudu nedostavili a místo sebe vyslali jen své právníky. U soudu chybí i Oldřich Klimecký. Proč k soudu nedorazil, zjišťoval Český rozhlas v Mostě, kde má obžalovaný trvalé bydliště.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Most | Foto: David Hertl

Trvalé bydliště má Oldřich Klimecký, bývalý manažer společnosti Mostecká uhelná, podle spisu v Mostě, v ulici nedaleko od centra města. Český rozhlas se tam vypravil.

Kde přesně Oldřich Klimecký bydlí, upřesnila Českému rozhlasu poštovní doručovatelka. Dodala také, že Klimecký bývá často doma.

Přehrát

00:00 / 00:00

Oldřicha Klimeckého vypátral v místě jeho bydliště Jan Beneš

Jeho jméno je napsáno na zvonku u vchodu do třípatrového činžovního domu. Redaktor Jan Beneš zkusil tedy zazvonit.

„Klimecký, kdo je u telefonu?“ ozvalo se vzápětí. Když se ale redaktor představil, reagoval Oldřich Klimecký stručně: „Nebudu s nikým mluvit, na shledanou.“

Obžalovaný manažer Mostecké uhelné už na další zvonění nereagoval. Není proto možné podat vysvětlení, proč je doma v Mostě, a nikoli na právě zahájeném řízení ve švýcarské Bellinzoně.

Švýcaři se diví, že případ Mostecké uhelné nebyl i před českým soudem

Číst článek

Ve Švýcarsku bude pokračovat soud v kauze Mostecké uhelné. Zatím se třemi ze šesti obviněných

Číst článek

Marína Dvořáková, Jan Beneš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme