Oldřich Klimecký se nedostavil ke švýcarskému soudu v kauze MUS. Je doma v Mostě

Už druhým dnem pokračuje ve švýcarské Bellinzoně líčení v případu Mostecké uhelné. Senát ho rozdělil do dvou částí kvůli třem obviněným, kteří se k soudu nedostavili a místo sebe vyslali jen své právníky. U soudu chybí i Oldřich Klimecký. Proč k soudu nedorazil, zjišťoval Český rozhlas v Mostě, kde má obžalovaný trvalé bydliště.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Most | Foto: David Hertl

Trvalé bydliště má Oldřich Klimecký, bývalý manažer společnosti Mostecká uhelná, podle spisu v Mostě, v ulici nedaleko od centra města. Český rozhlas se tam vypravil.

Kde přesně Oldřich Klimecký bydlí, upřesnila Českému rozhlasu poštovní doručovatelka. Dodala také, že Klimecký bývá často doma.

Přehrát

00:00 / 00:00

Oldřicha Klimeckého vypátral v místě jeho bydliště Jan Beneš

Jeho jméno je napsáno na zvonku u vchodu do třípatrového činžovního domu. Redaktor Jan Beneš zkusil tedy zazvonit.

„Klimecký, kdo je u telefonu?“ ozvalo se vzápětí. Když se ale redaktor představil, reagoval Oldřich Klimecký stručně: „Nebudu s nikým mluvit, na shledanou.“

Obžalovaný manažer Mostecké uhelné už na další zvonění nereagoval. Není proto možné podat vysvětlení, proč je doma v Mostě, a nikoli na právě zahájeném řízení ve švýcarské Bellinzoně.

Švýcaři se diví, že případ Mostecké uhelné nebyl i před českým soudem

Číst článek

Ve Švýcarsku bude pokračovat soud v kauze Mostecké uhelné. Zatím se třemi ze šesti obviněných

Číst článek

Marína Dvořáková, Jan Beneš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme