‚Vyvodím osobní zodpovědnost.‘ Lomecký po neúspěchu ve volbách skončí v čele TOP 09 v Praze 1

Starosta Prahy 1 Oldřich Lomecký se rozhodl odstoupit z funkce předsedy regionální organizace TOP 09. Podle něj jsou důvodem jeho neúspěchu ve volbách neřešitelné problémy městské části, jako jsou opilí turisté nebo Airbnb.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Starosta Prahy 1 Oldřich Lomecký | Foto: Eva Dvořáková

„Samozřejmě, že z volebního výsledku vyvodím osobní odpovědnost. Ještě dnes rezignuji na funkci předsedy naší regionální organizace. O tom, jak po volbách postupovat dál, se bude rozhodovat už pod vedením někoho jiného,“ řekl v pondělí Aktuálně.cz Lomecký. 

Pro nás to neskončilo, říká starosta Lomecký k omezení kol v centru Prahy. Zákaz vjezdu ‚platí‘ dál

Číst článek

Lomecký si uvědomuje konkrétní problémy, které stojí za volebním debaklem TOP 09. „Ať už jde o městskou policii, která raději rozdává botičky, než aby řešila pořádek v ulicích, rozmáhající se Airbnb či stále větší problémy s opilými turisty. Lidé tyto jevy vnímají a viní starostu z toho, že za ně může, nebo jim nedokáže účinně bránit,“ říká Lomecký. Na serveru Aktuálně.cz upozornil, že vždy otevřeně přiznával, že většinu těchto problémů není schopen řešit, protože mu pro to chybí opora v legislativě.

„Nepochybuji však o tom, že k neúspěchu mohly přispět i osobní antipatie k mé osobě,“ dodává starosta. Jako důvod neúspěchu TOP 09 v Praze 1 vidí Lomecký také odliv středopravicových voličů zpět k ODS.

Výsledky voleb

TOP 09 získala v zastupitelstvu pouze 3 mandáty. „Rozumím tomu, že mě mohli lidé zavrhnout a říci si, že to třeba někdo jiný umí lépe,“ myslí si Lomecký. 

VIDEO: Čižinský z Praha Sobě o povolebním vyjednávání. ‚Jsme ochotni na primátorovi netrvat,‘ řekl

Číst článek

Nejvíce hlasů v komunálních volbách v Praze 1 získalo hnutí Praha 1 Sobě, které vede Pavel Čižinský, bratr poslance a kandidáta na primátora Jana Čižinského. Pavel Čižinský se dostal do povědomí veřejnosti zejména kvůli petici za záchranu Nemocnice na Františku. Zdravotnické zařízení mělo přejít do soukromých rukou.

Lomecký tuto petici označil za zbytečnou a předčasnou, ale proti vítězi voleb údajně nechová žádnou zášť. „Přeji jim, aby se jim lépe dařilo vypořádat s těmi obecně známými nešvary, které centrum trápí,“ řekl nakonec starosta.

gol Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme