Na Olomoucku narazil vlak do trakčního vedení. Nikdo ze 150 cestujících nebyl zraněn

V Prosenici na Olomoucku narazil v sobotu před polednem vlak do trakčního vedení. Na místě zasahovali profesionální i dobrovolní hasiči. Nikomu ze 150 cestujících se podle twitteru krajských hasičů nic nestalo. Informaci potvrdil mluvčí společnosti Leo Express Emil Sedlařík, podle kterého nebyl zraněn ani strojvedoucí. Trať byla uzavřená, provozo už je ale obnoven.

Tento článek je více než rok starý.

Prosenice (Olomoucko) (Aktualizováno: 19:57 4. 7. 2020) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

V Prosenici na Olomoucku narazil v sobotu před polednem vlak do návěstidla

V Prosenici na Olomoucku narazil v sobotu před polednem vlak do návěstidla | Zdroj: HZS Olomouckého kraje

Vlak podle Sedlaříka stál kvůli avizované poruše na trakčním vedení, poté dostal informaci, že se může rozjet, rozjel se a spadlo na něj v nízké rychlosti trakční vedení.

Na vlaku bylo poškozeno sklo a sběrač, proto nemohl pokračovat. „Nešlo o chybu dopravce,“ uvedl Sedlařík. Cestující podle něj přepravily náhradní autobusy.

„Hasiči na místě provedli evakuaci, byli připravené také naše autobusy pro případný převoz. Likvidaci následků budou řešit drážní hasiči, ti provádí bezpečnostní vyzkratování troleje. Došlo také k přetržení trolejového vedení,“ uvádí hasiči na twitteru.

Mluvčí Drážní inspekce Martin Drápal řekl, že událost se stala kolem poledne. Škoda je podle něj předběžně určena na milion korun.

České dráhy informují, že v úseku byla zavedena náhradní autobusová doprava s omezenou kapacitou. Doprava na hlavní trati mezi Olomoucí a Lipníkem nad Bečvou stála zhruba od 11.00, provoz byl plně obnoven před 19.00

Petr Jadrný, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme