Soud poslal podnikatele a člena ODS z olomoucké kauzy do vazby. Žalobci se obávají útěku

Městský soud v Brně poslal do vazby podnikatele a člena regionální rady ODS v Olomouckém kraji Roberta Knoblocha v kauze nezákonného ovlivňování veřejných zakázek pro dopravní stavby v Olomouckém kraji. Novinářům to řekl po vazebním zasedání státní zástupce Robert Henzel. Žalobci navrhli vazbu kvůli obavě z útěku, Knobloch však může složit kauci milion korun. Zda Knoblochův obhájce Vlastimil Němec podá proti vazbě stížnost, nechtěl komentovat.

Brno Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Městský soud v Brně  (ilustrační foto)

Žalobci podali jediný návrh na vazbu (ilustrační foto) | Foto: Michal Záboj

Policisté v kauze v úterý obvinili 13 lidí, většina z nich se trestných činů dopustila ve prospěch organizované zločinecké skupiny. Je mezi nimi krajský šéf ODS a náměstek hejtmana pro dopravu Michal Zácha (ODS), který byl po výslechu a sdělení obvinění v úterý odpoledne propuštěn. Žalobci podali jediný návrh na vazbu.

Vrchní státní zástupce: většina obviněných v olomoucké kauze ovlivňování zakázek se přiznala

Číst článek

Knobloch byl podle Deníku N klíčovou osobou celé skupiny, která se podílela na ovlivňování dopravních zakázek. Čtyřiapadesátiletý podnikatel a lobbista byl dlouholetým sponzorem strany, podle obchodního rejstříku je majitelem či spolumajitelem řady firem, je také spoluvlastníkem Obchodního centra Trumf, restaurace Devět křížů na D1 či přerovského penzionu U Madony.

Žalobci obviněným kladou za vinu trestné činy, jako je zjednání výhody při zadání veřejné zakázky, při veřejné soutěži a veřejné dražbě, za pletichy v souvislosti se zadáním veřejné zakázky, za přijetí úplatku, podplacení, podvodu a zneužití pravomoci úřední osoby. Podle žalobců se trestné činnosti zúčastnili jako členové organizované zločinecké skupiny nebo v její prospěch, uvedl olomoucký vrchní žalobce Radim Dragoun.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme