Návštěva rozhlasu jako dárek. ‚Představoval jsem si to jednodušší,‘ říká Jaroslav Nádvorník

Poprvé v historii projektu Ježíškova vnoučata si jeden ze seniorů přál prohlídku studia Českého rozhlasu Olomouc. Pětaosmdesátiletému Jaroslavu Nádvorníkovi z Lipníku nad Bečvou splnil přání Martin Rouchal. Netradiční dárek byl plný vzpomínání a hrátek se zvuky.

Ježíškova vnoučata Olomouc (Aktualizováno: 19:42 11. 12. 2018) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jedním z darů v projektu Ježíškova vnoučata byla letos i návštěva studia Českého rozhlasu Olomouc. (ilustrační foto) | Foto: Veronika Skálová

„Je to hra o sebeobětování se pro druhé. Tady je taková pasáž, kdy lákají hlavní hrdinku a snaží se ji svézt z cesty. Jsou tam muzikanti, hraje tam cembalo, bubny a jsou tam herci, kteří vytvářejí taky rytmickou plochu. Takhle se tady bavíme,“ říká režisér Tomáš Soldán nezvyklému návštěvníkovi. 

Sparťan nebo slávista. Ježíškova vnoučata vyrazila na fotbalové stadiony v Praze

Číst článek

„Bavíte se, nebo pracujete?“ odpovídá pohotově a s úsměvem Jaroslav Nádvorník, který si řekl o netradiční dárek, chtěl navštívit Český rozhlas Olomouc. „Chtěl jsem jednou v životě vidět, jak vysílání probíhá. Představoval jsem si to jednodušší. Byl jsem překvapený, jak je to rozsáhlé,“ hodnotí prohlídku rozhlasový fanoušek.

Pětaosmdesátiletý senior si s sebou do studia nezapomněl vzít doprovod, kamaráda Františka Jaroše. „Já Český rozhlas Olomouc poslouchám. Líbí se mi písničky, poslouchám často Hřebíky (rozhlasová soutěž - pozn. red.),“ řekl a popřál všem posluchačům rozhlasu hezké svátky.

Kolik se vybralo?

Ježíškova vnoučata na Slevomatu získala od dárců už pět milionů korun. Za vybrané peníze se koupilo již 69 křesel, vozíků nebo matrací. „Máme z toho velkou radost, protože pro nás bylo magickou hranicí 20 tisíc přání a zážitků. Nyní už máme přes 20 tisíc,“ říká vedoucí projektu Martin Ondráček. 

Přání splnil seniorovi Martin Rouchal, který se už stal Ježíškovým vnoučetem loni. „Minulý rok jsme dělali něco podobného ve větším podání v Uničově, kde jsme byli se Sigmou za panem Georgiosem. Automaticky jsem pokračoval dál, hledal jsem a našel jsem pana Jaroslava,“ vypráví Martin Rouchal. 

Kromě prohlídky Českého rozhlasu Olomouc čeká Jaroslava Nádvorníka ještě jedno splněné přání v rámci Ježíškových vnoučat. V dubnu se půjde podívat na letiště Kbely, kde v padesátých letech jako voják sloužil.

I přání pana Jaroslava najdete mezi dalšími na webu Jeziskovavnoucata.czV pondělí večer splnila Ježíškova vnoučata více než 14 tisíc přání. Dalších víc než pět tisíc se ještě plní. 

Blanka Mazalová, dok Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme