V Olomouci hořela ubytovna. Před ohněm muselo utéct 27 lidí, škoda je přes čtyři miliony korun

V Olomouci v noci na pátek hořela budova ubytovny v ulici Pavelkova. Hasiči evakuovali 27 lidí, z nich asi desítka se nadýchala zplodin kouře. Skončili v péči záchranářů, po ošetření byli ponecháni na místě. Příčinu vzniku požáru zjišťuje nyní hasičský vyšetřovatel, škoda podle sdělení vlastníků ubytovny přesahuje čtyři miliony korun. Olomoučtí hasiči o tom v pátek informovali na svém facebooku.

Olomouc (Aktualizováno: 7:37 14. 6. 2024) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

V Olomouci hořela ubytovna: 27 evakuovaných, škoda přes čtyři miliony korun

V Olomouci hořela ubytovna: 27 evakuovaných, škoda přes čtyři miliony korun | Zdroj: Hasiči Olomouc

V době příjezdu prvních jednotek hasičů byla ubytovna hustě zakouřena. Zásah byl náročný kvůli přístupu, kolem budovy vedou velkokapacitní parovody. Aby dostali velkou část lidí z hořící budovy, museli hasiči použít žebříky.

„Zhruba 12 až 15 lidí se nacházelo v prvním patře, byli uvězněni v kouři. Lidé volali z oken o pomoc, sami se nebyli schopni dostat ven. Epicentrum požáru bylo s největší pravděpodobností v přízemním podlaží. Hasiči museli k budově přistavit několik nastavovacích žebříků,“ řekl mluvčí hasičů Zdeněk Hošák.

Kvůli typu objektu, dřevostavbě, museli hasiči při likvidaci požáru nasadit hasicí a řezací technologii Cobra. „Na několika místech hořelo velmi skrytě a nepřístupně, řezací zařízení tam bylo v intenzivním nasazení,“ doplnil mluvčí hasičů.

Zasahovaly dvě posádky zdravotnické záchranné služby, lidé byli ošetřeni na místě. Zdravotníci jim změřili saturaci (nasycení krve kyslíkem). Hasiči v koordinaci s policií zajistili pro ubytované evakuační autobus. Vlastník zařízení je převezl do jiného ubytovacího zařízení.

Příčinu požáru zjišťuje na místě vyšetřovatel, jednou z variant je technická závada.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme