Olomoucká zoo je zavřená. Vichřice poškodila výběh makaků, uteklo osm jelenů sika a daňků

Noční vichřice v zoo na Svatém Kopečku u Olomouce poškodila některé ubikace a výběhy, ze kterých uteklo osm jelenů sika a daňků. Zatím není jasné, zda tato zvířata zůstala v areálu zoo, nebo z něj unikla do volné přírody. Spadlé stromy v zahradě na několika místech blokují cesty. Zoo je proto zatím zavřená, řekla v pondělí mluvčí zoologické zahrady Karla Břečková.

Olomouc Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Z olomoucké zoo urpchlo osm jelenů sika (na snímku) a daňků (ilustrační foto) | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: Český rozhlas

„Zahrada je stále ještě na několika místech neprůchodná, protože stromy leží přes cesty všemi směry. Poškozeny jsou i ploty několika výběhů a střechy na pár ubikacích. Všechna nebezpečná zvířata byla řádně zabezpečena a nedostala se ven z ubikací,“ uvedla Břečková.

Lesy ČR sčítají škody po orkánu. Eberhard za jednu noc poničil asi milion kubíků dřeva

Číst článek

V zoo v noci popadalo několik desítek stromů, které poškodily například výběh s makaky, jehož součástí je lávka pro návštěvníky. Silný vítr vyvrátil stromy na několika dalších místech a neodolala mu ani plechová ohrada jednoho z výběhů.

Dělníci už postupně odklízí popadané stromy a areálem zoo zní rachot motorových pil. Podle Břečkové zatím nelze odhadnout, kdy bude zoologická zahrada znovu otevřena.

Vichřice poničila zoo v době, kdy pracovníci začali s jarním úklidem a zahájili přípravu na velikonoční svátky, které z pohledu návštěvnosti patří mezi nejsilnější období v roce. „Areál zasáhla s větší silou než předloňská říjnová,“ dodala Břečková.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme