Doprava u olomoucké zoo zkolabovala, policie musela uzavřít příjezdové komunikace

Kvůli velkému zájmu návštěvníků o zoologickou zahradu na Svatém Kopečku u Olomouce v neděli zkolabovala doprava. Policie tam musela po poledni uzavřít příjezdové komunikace. Po 15.00 se podařilo provoz na Svatý Kopeček obnovit bez omezení, sdělil ČTK policejní mluvčí Libor Hejtman.

Olomouc (Aktualizováno: 16:22 9. 5. 2021) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

V Olomouci zkolabovala doprava kvůli velkému zájmu o návštěvu zoologické zahrady na Svatém Kopečku (ilustrační foto) | Zdroj: Profimedia

„Krásné počasí vylákalo velké množství návštěvníků do zoologické zahrady na Svatý Kopeček. Z důvodu extrémního dopravního zatížení zde doprava zkolabovala. V rámci zajištění bezpečnosti jsme ve spolupráci s Městskou policií Olomouc uzavřeli příjezdové komunikace na Svatý Kopeček,“ uvedl Hejtman po poledni.

Další úspěch v záchraně ohrožených nosorožců. Vědci vytvořili další čtyři nová embrya

Číst článek

Mluvčí zahrady Iveta Gronská ČTK řekla, že v sobotu navštívilo zahradu 4500 lidí, v neděli od rána do 12.30 3500 lidí. „V daný okamžik jsme se vždy dostali s návštěvností pod 3000 osob,“ uvedla mluvčí s ohledem na povolenou pětinovou návštěvnost z celkové kapacity.

Stejná dopravní situace se na místě nastala před dvěma týdny, kdy olomouckou zahradu navštívilo o víkendu 10 500 lidí. Policisté kvůli kolapsu dopravy museli v sobotu na zhruba hodinu a půl uzavřít i příjezdovou cestu. V neděli byla situace klidnější.

Zoologická zahrada na Svatém Kopečku se otevřela návštěvníkům po několikaměsíčním uzavření, které souviselo s vládním nařízením kvůli pandemii koronaviru, 12. dubna. Zahrada kvůli zhruba půlročnímu uzavření přišla na tržbách o více než 14 milionů korun. Zoo se v uplynulých měsících setkala s velkou podporou veřejnosti, která se promítla například ve sponzorování zvířat.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme