Olomoucká ODS nabídla čtyřkoalici jednání

Nabídku na zahájení jednání o spolupráci v zastupitelstvu Olomouckého kraje dnes dala vítězné čtyřkoalici tamní ODS. Ta v krajských volbách skončila až na třetím místě za KSČM. Šéfové olomoucké ODS přitom oznámili, že by rádi v zastupitelstvu vytvořili stabilní koalici, a nevyloučili proto jednání i s ostatními stranami v zastupitelstvu kromě KSČM.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

„Nabídli jsme představitelům čtyřkoalice prostor pro vzájemné jednání o spolupráci v zastupitelstvu. Předpokládám, že už naši nabídku mají, a očekáváme, že se k ní vyjádří,“ řekl dnes novinářům předseda krajské organizace ODS Ivan Kosatík. Dodal však, že pro ODS není dostatečně stabilní koalice opírající se v olomouckém zastupitelstvu o většinu dosaženou pomocí jednoho či dvou hlasů. ODS a čtyřkoalice by přitom v pětapadesátičlenném zastupitelstvu měly dohromady 27 křesel, tedy méně než polovinu.

Šéfové čtyřkoalice dnes dopoledne novinářům řekli, že se v zastupitelstvu zatím nezříkají spolupráce s žádnou z politických stran a hnutí vyjma KSČM.

Také představitelé ČSSD uvedli, že jsou kromě KSČM připraveni jednat o povolební spolupráci se všemi stranami, které se dostaly do zastupitelstva.

Milan Kopp Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme