Olomoucká ODS nabídla čtyřkoalici jednání

Nabídku na zahájení jednání o spolupráci v zastupitelstvu Olomouckého kraje dnes dala vítězné čtyřkoalici tamní ODS. Ta v krajských volbách skončila až na třetím místě za KSČM. Šéfové olomoucké ODS přitom oznámili, že by rádi v zastupitelstvu vytvořili stabilní koalici, a nevyloučili proto jednání i s ostatními stranami v zastupitelstvu kromě KSČM.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

„Nabídli jsme představitelům čtyřkoalice prostor pro vzájemné jednání o spolupráci v zastupitelstvu. Předpokládám, že už naši nabídku mají, a očekáváme, že se k ní vyjádří,“ řekl dnes novinářům předseda krajské organizace ODS Ivan Kosatík. Dodal však, že pro ODS není dostatečně stabilní koalice opírající se v olomouckém zastupitelstvu o většinu dosaženou pomocí jednoho či dvou hlasů. ODS a čtyřkoalice by přitom v pětapadesátičlenném zastupitelstvu měly dohromady 27 křesel, tedy méně než polovinu.

Šéfové čtyřkoalice dnes dopoledne novinářům řekli, že se v zastupitelstvu zatím nezříkají spolupráce s žádnou z politických stran a hnutí vyjma KSČM.

Také představitelé ČSSD uvedli, že jsou kromě KSČM připraveni jednat o povolební spolupráci se všemi stranami, které se dostaly do zastupitelstva.

Milan Kopp Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme