Olomouckého hejtmana Koštu nepustili na sněm ANO. Nedostal oficiální pozvánku

Olomoucký hejtman Oto Košta z hnutí ANO se nedostal na víkendový sněm. Hnutí na něm volí nové vedení. Košta Českému rozhlasu řekl, že nedostal oficiální pozvánku. Nemohl proto do jednacího sálu a zůstal jen v prostorách pro veřejnost. Nakonec tedy sněm opustil.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Oto Košta | Foto: Filip Jandourek

Ostatní hejtmany hnutí ANO na víkendový volební sněm pozvalo. Důvody proč pozvánku nedostal, olomouckému hejtmanovi Oto Koštovi prý nikdo neřekl.

„Skoro ani nejsem překvapen, už to skoro považuji za normu určitého chování, která nemá se slušností moc společného,“ řekl Košta. „Můžu si to vysvětlovat pouze tak, že je tady obava, abych se neobjevoval mezi delegáty. Ale to je jen moje spekulace,“ dodal.

Zakroužkujte mě. Babiš chce kandidovat z posledního místa, vyzval k tomu i další poslance ANO

Číst článek

Olomoucký hejtman zůstává podle svých slov členem hnutí ANO. Své členství zatím nezrušil. „Nevím, jak je ve stanovách ošetřeno, že bych mohl být vyloučen, ale nejsem si vědom žádného přestupku proti stanovám. Snad jedině, že jsem odmítl plnit některé příkazy, ale nevím, jak je to ve stanovách ošetřeno,“ podotkl Košta.

Olomoučtí zastupitelé v pondělí projednají návrh krajské rady na Koštovo odvolání z funkce hejtmana. V čele úřadu by ho měl nahradit krajský předseda ANO a poslanec Ladislav Okleštěk.

Hnutí na začátku února vyzvalo Koštu k rezignaci kvůli nespokojenosti s jeho prací v čele hejtmanství. Košta výtky spolustraníků odmítl a nerezignoval. S kritikou hejtmana pak přišli i jeho tři náměstci z ANO a koaliční ČSSD a ODS.

Andrej Babiš na sněmu ANO | Foto: Filip Jandourek

Jana Klementová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme