V kauze dopravních zakázek v Olomouckém kraji bylo obviněno 13 lidí

Policisté obvinili v kauze možného ovlivňování veřejných zakázek v oblasti dopravních staveb na území Olomouckého kraje 13 lidí. Většina z nich se trestných činů dopustila ve prospěch organizované zločinecké skupiny, uvedlo v úterý na webu Vrchní státní zastupitelství (VSZ) v Olomouci.

Olomouc Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Policie, ilustrační foto

„Obvinění jsou u výslechu, o případném návrhu na vazbu se teprve bude rozhodovat,“ uvedli žalobci. (ilustrační foto) | Foto: René Volfík | Zdroj: iROZHLAS.cz

„Obvinění jsou u výslechu, o případném návrhu na vazbu se teprve bude rozhodovat,“ uvedli žalobci. Podle informací ČTK jsou mezi zadrženými politici i podnikatelé.

Obvinění čelí trestným činům, jako je zjednání výhody při zadání veřejné zakázky, při veřejné soutěži a veřejné dražbě, za pletichy v souvislosti se zadáním veřejné zakázky, za přijetí úplatku, podplacení, podvodu a zneužití pravomoci úřední osoby.

Na olomouckém krajském úřadě a v Přerově zasahují policisté, zřejmě kvůli dopravním zakázkám

Číst článek

„Jedná se o trestné činy dílem dokonané a dílem ve stadiu pokusu. Většině obviněných je kladeno za vinu spáchání těchto trestných činů ve prospěch organizované zločinecké skupiny a rovněž i trestný čin účasti na organizované zločinecké skupině,“ uvedl olomoucký vrchní žalobce Radim Dragoun.

Detektivové z NCOZ spustili akci v pondělí časně ráno, když začali prohledávat kanceláře na olomouckém krajském úřadu a na přerovské radnici. Zaměřili se nejen na kancelář hejtmanova náměstka pro dopravu Michala Záchy (ODS), který je zároveň přerovským uvolněným radním, ale i na odbor dopravy, informace získávali také od pracovníků z odboru investic. Zasahovali na Správě silnic Olomouckého kraje, detektivové si rovněž vyžádali dokumenty z krajské správy Ředitelství silnic a dálnic.

Všichni obvinění byli tento den zadrženi jako podezřelé osoby, doplnil Dragoun.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme