Olomoučtí celníci nacházejí v balíčcích preparované krokodýly

Olomoučtí celníci nalézají přes léto v listovních zásilkách preparované části těl různých živočichů. Za poslední tři měsíce se celníkům na olomouckém celním úřadu podařilo zachytit několik preparovaných hlav krokodýlů a v jednom případě čelisti žraloka. Posledním případem bylo zachycení dvou kusů velkých mořských lastur.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Více nám řekl mluvčí Celního ředitelství v Olomouci Václav Link: "Všechny zachycené věci, které jsou do České republiky dovezeny v rozporu s mezinárodní úmluvou, což je Úmluva o mezinárodním obchodu s volně žijícími ohroženými druhy zvířat a rostlin, jsou předávány České inspekci životního prostředí oblastnímu inspektorátu v Olomouci. Zpravidla se to řeší jako přestupek té osoby, která zboží do České republiky dopravuje. Vzhledem k tomu, že většina těch lidí jsou zahraniční osoby, tak je zboží inspekcí zabavováno a v podstatě ani nedochází k uložení sankce pokutou."

Markéta Kaclová, Andrea Švubová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme