Olomoučtí celníci nacházejí v balíčcích preparované krokodýly

Olomoučtí celníci nalézají přes léto v listovních zásilkách preparované části těl různých živočichů. Za poslední tři měsíce se celníkům na olomouckém celním úřadu podařilo zachytit několik preparovaných hlav krokodýlů a v jednom případě čelisti žraloka. Posledním případem bylo zachycení dvou kusů velkých mořských lastur.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Více nám řekl mluvčí Celního ředitelství v Olomouci Václav Link: "Všechny zachycené věci, které jsou do České republiky dovezeny v rozporu s mezinárodní úmluvou, což je Úmluva o mezinárodním obchodu s volně žijícími ohroženými druhy zvířat a rostlin, jsou předávány České inspekci životního prostředí oblastnímu inspektorátu v Olomouci. Zpravidla se to řeší jako přestupek té osoby, která zboží do České republiky dopravuje. Vzhledem k tomu, že většina těch lidí jsou zahraniční osoby, tak je zboží inspekcí zabavováno a v podstatě ani nedochází k uložení sankce pokutou."

Markéta Kaclová, Andrea Švubová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme