Olomoučtí celníci zabránili obchodu s nezdaněnou naftou

Olomoučtí celníci spolu s kriminalisty odhalili daňový únik z obchodů s naftou. Zadrželi organizovanou skupinu, která nelegálně obchodovala s nezdaněnou motorovou naftou. Do České republiky přivezli více než 1 300 000 litrů minerálního oleje.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Tankování benzínu. (Ilustrační foto) | Foto: Tiskový servis Evropské komise

Devítičlenná skupina nakupovala od loňského března do ledna letošního roku technické oleje od německé společnosti. Zboží nakládali pachatelé v Rakousku a dodávali v plastových kontejnerech o objemu tisíc litrů do České republiky.

Oleje dále prodávali jako motorovou naftu, aniž by přiznali a zaplatili spotřební daň a DPH. Dovezli k nám bezmála jeden 1 300 000 litrů oleje a daňový únik byl předběžně vyčíslen na více než 23 milionů korun. Celníci a policisté při více než 30i domovních prohlídkách v Zlínském, Olomouckém a Jihočeském kraji zajistili 1 nákladní a 6 osobních vozidel, tankovací zařízení, 7čerpadel a necelých 16 000 litrů minerálních olejů.

Alena Vykydalová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme