Hamáček odvolal šéfa Olympu, sportovní organizace ministerstva vnitra. ‚Netuším proč,‘ říká Beran

Ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) odvolal 11. října, dva dny po sněmovních volbách, z funkce ředitele resortního sportovního centra ministerstva vnitra Olymp Praha Jiřího Berana. Ten uvedl, že důvod odvolání nezná. Podle mluvčího ministerstva se jednalo o dlouhodobě plánovanou výměnu.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jan Hamáček | Foto: René Volfík | Zdroj: iROZHLAS.cz

„Odvolal mě ministr vnitra Jan Hamáček. Netuším, proč k tomu došlo,“ řekl pro iROZHLAS.cz Jiří Beran. „Doufám, že jsem pro sportovní prostředí odvedl kus práce, a že pokud je sportovní prostředí spokojeno s mými výsledky, tak se to sportovnímu prostředí také nebude líbit,“ uvedl ke svému odvolání z funkce.

Jan Hamáček nezvedal telefon a neodpověděl ani na SMS zprávu. Mluvčí ministerstva vnitra Ondřej Krátoška pro Radiožurnál uvedl, že se jednalo o „dlouhodobě plánovanou výměnu na postu ředitele OLYMP Centra sportu ministerstva vnitra“.

Hamáček rezignoval na post šéfa ČSSD po volební porážce sociální demokracie

Číst článek

Jiří Beran vystudoval Vysokou školu ekonomickou v Praze. Před nastoupením do funkce ředitele Centra sportu Ministerstva vnitra působil například jako výkonný manažer SC Nymburk společnosti Česká Olympijská a.s. nebo jako ředitel skiareálu Špindlerův Mlýn, a.s. 

Beran byl v čele Olympu od roku 2014. Samotný Olymp vznikl transformací z odboru sportu Ministerstva vnitra v roce 2009 a sídlí v areálu ministerstva v pražské Stromovce. Jeho primárním cílem je zabezpečovat přípravu sportovců pro reprezentaci.

Společně s Armádním sportovním centrem Dukla a Vysokoškolským sportovním centrem MŠMT ČR je Olymp jedním ze tří resortních sportovních center v České republice. „Je to největší štěstí českého sportu. V dnešní době, v tom stavu, v jakém český sport je, tak zaplaťpánbůh, že je máme,“ řekl po úspěšných olympijských hrách v Tokiu na adresu těchto organizací předseda Českého olympijského výboru Jiří Kejval.

Organizace zaštiťuje velké množství českých olympioniků, mezi které patří například rychlobruslařka Martina Sáblíková, biatlonisté Michal Krčmář a Markéta Davidová, lezec Adam Ondra či střelec Jiří Lipták.

Tomáš Vojkovský, Bartoloměj Černík, Markéta Chaloupská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme