Senát znovu navrhl Seluckou jako zástupkyni ombudsmanky. Nově k ní přidal bývalého senátora Šestáka

Senát na funkci zástupce veřejné ochránkyně práv Anny Šabatové opětovně navrhl právničku Markétu Seluckou, byť ji sněmovna do této funkce v březnu neschválila. Nově k ní přidal bývalého místopředsedu horní komory za starosty Jiřího Šestáka. Jejich nominaci ve čtvrtek senátoři podle očekávání potvrdili v tajné volbě. Selucká a Šesták byli jedinými kandidáty.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kandidátka na zástupkyni ombudsmanky Markéta Selucká. | Zdroj: čt24

Děkanka Právnické fakulty Masarykovy univerzity v Brně Selucká dostala 52 hlasů z 68 možných, Šesták obdržel 51 hlasů, uvedl předseda senátní volební komise Jaroslav Větrovský (za ANO).

Selucká působila kromě akademické sféry ve státní správě, advokacii a podnikatelské sféře. Byla také asistentkou ústavních soudců a svých zkušeností by chtěla využít, uvedla při první senátní nominaci.

Českobudějovický zastupitel a bývalý ředitel Jihočeského divadla Šesták byl senátorem v letech 2012 až 2018, z toho poslední dva roky místopředsedou horní komory.

Zeman znovu navrhl Křečka a Koudelku jako zástupce ombudsmanky. Stále je považuje za vhodné kandidáty

Číst článek

Seluckou navrhli předsedové senátorských klubů ODS a KDU-ČSL Miloš Vystrčil a Petr Šilar. Šestáka nominoval současný místopředseda Senátu Jan Horník (STAN).

Prezident Miloš Zeman svou nominaci nezměnil. Doporučil poslancům znovu bývalé poslance ČSSD – dosavadního zástupce ombudsmanky Stanislava Křečka a advokáta Zdeňka Koudelku. Označil je za vhodné a zkušené kandidáty.

Koudelka v březnové sněmovní volbě z navržených kandidátů nejméně hlasů, 14 ze 175 odevzdaných. Křeček se dostal do finále se Seluckou, obdržel 25 ze 161 odevzdaných hlasů. Děkanka Právnické fakulty Masarykovy univerzity v Brně Selucká obdržela 63 hlasů, na zvolení to ale nestačilo. Termín volby zástupce ombudsmana, které se zúčastní čtyři uvedení kandidáti, zatím nebyl stanoven.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme