Ombudsman dosud neuzavřel případ zákroku policistů na CzechTeku

Ombudsman Otakar Motejl dosud neuzavřel šetření zákroku policistů proti účastníkům červencové technoparty CzechTek v Mlýnci na Tachovsku. Zprávu o šetření rozeslal oběma stranám sporu, kteří se k ní nyní mají vyjádřit.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Otakar Motejl | Foto: kancelář ombudsmana

"Připouštím, že mám dneska převahu informací od policistů. Tak jak to mám od policie, to nevypadá nějak zle. Čekám, co se dozvím z té druhé strany, protože teď konečně snad bude mít druhá strana osnovu, na co má v té zprávě o šetření reagovat. Potom uvidíme," řekl ombudsman.

Podle advokátky Kláry Slámové ale technaři svou dokumentaci z Czechtechu předali Inspekci ministra vnitra, která zákrok policistů vyšetřovala.

"Zase vidím alibistickou práci policie, kdy policie sama má dostatek materiálů z druhé strany. Možná je pochopitelné, že tyto materiály nechtěla předat nebo nechtěla předat v tom množství, které byly dodány panu doktorovi, protože je pochopitelné, že na sebe nebude dávat důkazy, které by ji obviňovaly z nějakého protizákonného jednání," dodala advokátka.

Jaroslav Skalický, Vilém Janouš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme