Ombudsman je nespokojen s nejasnou situací kolem zákona o diskriminaci

Značná nejistota panuje už několik týdnů v kanceláři veřejného ochránce práv. Důvodem je návrh zákona o potírání diskriminace, jehož fungování má garantovat právě ombudsman. Příslušný zákon ale stále není schválen, po zamítnutí Senátem se k němu Poslanecká sněmovna zřejmě vrátí až na své poslední schůzi koncem měsíce.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Otakar Motejl | Foto: kancelář ombudsmana

Otakar Motejl opakovaně upozorňuje, že jeho úřad je určen pro dohled nad nezákonným jednáním státní správy, zatímco k diskriminaci bude zřejmě často docházet například v pracovních vztazích u soukromých zaměstnavatelů.

"Z důvodů, které jsou dány právě odlišností agendy, bude nastartovaní na režim plnění zákona vyžadovat některé personální a organizační změny, které nelze dělat z hodiny na hodinu. Jsem trochu nervózní z toho, že, pokud mám zodpovědně přijmout úkol a od 1. července něco konat, není podle mých představ ideální se to dozvědět 23. května," obává se Motejl.

Ivan Holas Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme