Ondráčka v Radiožurnálu: Tendr na odstranění ekologických škod by vláda měla zrušit

Vláda Jana Fischera by měla zrušit tendr na odstranění ekologických škod. V pořadu 20 minut Radiožurnálu to řekl David Ondráčka z protikorupční organizace Transparency International. Podle něho by bylo lepší místo jedné velké zakázky vypsat několik menších, aby byla mezi jednotlivými firmami větší konkurence.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

publicistika Radiožurnálu | Foto: Jan Rosenauer

"To riziko je v tom, že firmy, které se o tuto megazakázku ucházejí, uzavřou nějakou formu tiché dohody. Domluví se na ceně, která ale bude například o desítky miliard vyšší, než by být měla," upřesňuje Ondráčka.

Stát hodlá vítězné firmě zaplatit až 115 miliard korun. Ministr financí Eduard Janota trvá na tom, aby výběrové řízení pokračovalo. Uchazeči mohou své nabídky podávat do 13. srpna. Firmu, která nakonec zakázku získá, by měla vybrat až vláda vzešlá z říjnových předčasných voleb.

Související příspěvky:
B. Moldan pro Radiožurnál: Ekologické škody lze likvidovat i levněji
Tendr na likvidaci ekologických škod za 115 miliard zůstal ve hře

Dvacet minut Radiožurnálu
Rozhovor s hlavním aktérem významné události uplynulých hodin vysílá Radiožurnál od pondělí do pátku od 17.30 (před večerními Ozvěnami dne) a v repríze po Stalo se dnes ve 21.30 hodin. Helena Šulcová a Martin Veselovský si zvou osobnosti politiky, ale i vědy, kultury či sportu. Připomínky a náměty k pořadu posílejte na adresu 20minut@rozhlas.cz. Záznam pořadu najdete v RÁDIU NA PŘÁNÍ.

Petr Medek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme