Starostu Prahy 6 hlídá policie. Kvůli Koněvovu pomníku dostává výhrůžky, kde mu hrozí smrtí

Starosta Prahy 6 Ondřej Kolář z TOP09 dostal policejní ochranu kvůli dění kolem sochy maršála Koněva. Dostal totiž několik vyhrůžek fyzickou likvidací. Radnice Prahy 6 v pátek nechala pomník sovětského maršála Ivana Koněva zakrýt. Plachta má ochránit sochu proti vandalům. Ti ji naposledy minulý týden polili barvou a popsali nápisy. O budoucnosti pomníku mají zastupitelé městské části jednat 12. září.

Tento článek je více než rok starý.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nová podoba pomníku maršála Koněva

Nová podoba pomníku maršála Koněva | Zdroj: ČTK

Kvůli stržení plachty radnice požádala o zvýšenou ochranu strážníky. Večer mluvčí radnice uvedl, že starosta Kolář dostal kvůli eskalaci dění kolem sochy policejní ochranu. „Chodily mu nenávistné e-maily a zprávy na facebook vyhrožující fyzickou likvidací,“ uvedl mluvčí Prahy 6 Ondřej Šrámek.

Aktivista, který ‚chrání‘ Koněvovu sochu: Plachtu klidně znovu strhnu, od radnice je to provokace

Číst článek

„Výhrůžky dostávám zhruba v posledních třech dnech. Dnes (pátek – pozn. red.) se to začalo stupňovat poté, co pan Ovčáček napsal na twitter sérii svých zpráv, tak mi začaly chodit velmi vulgární a velmi ostré zprávy, kde mi bylo vyhrožováno fyzickou likvidací. Bylo to prostřednictvím SMS zpráv, e-mailů i sociálních sítí,“ řekl Radiožurnálu Kolář.

Případ stržení plachty řeší policisté. „Zabýváme se tím. Muž byl předveden na služebnu k podání vysvětlení. Věc řešíme zatím bez konkrétních závěrů,“ řekl mluvčí pražské policie Jan Daněk.

Socha bude podle mluvčího Prahy 6 zakryta do doby, než se rozhodne, co s ní dál. O jejím osudu budou jednat 12. září zastupitelé Prahy 6. Kolář sochu v uplynulých dnech nabídl ruskému velvyslanectví, aby ji umístilo do své zahrady.

Maršál Koněv v roce 1945 osvobozoval Československo od nacistů, v roce 1956 řídil potlačení maďarského povstání, v roce 1961 se jako velitel skupiny sovětských vojsk podílel na řešení berlínské krize výstavbou berlínské zdi a v roce 1968 údajně zaštítil zpravodajský průzkum před vpádem sovětských vojsk do Československa.

Jan Nevola Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme