Úterní přírůstek nakažených koronavirem byl nejvyšší od konce června. Nemocných je přes 5000

Během úterý přibylo v Česku nejvíc případů nemoci covid-19 od konce června, laboratoře potvrdily 289 nově nakažených. Od vypuknutí epidemie v Česku na začátku března byla nemoc potvrzena celkem u 17 387 lidí. Za středu bylo zatím zaznamenáno 102 nových případů nemoci. Dál roste počet aktuálně nemocných, kterých je nyní rekordních 5099. Nejvíce je nemocí nyní zasaženo Frýdecko-Místecko. Vyplývá to z informací na webu ministerstva zdravotnictví.

Aktualizováno Praha (Aktualizováno: 19:25 5. 8. 2020) Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Stanice metra v Praze.

Vyšší denní přírůstek než v úterý zaznamenali hygienici 28. června, kdy dosáhl 305 (ilustrační foto) | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: iROZHLAS.cz

Vyšší denní přírůstek než v úterý zaznamenali hygienici naposledy 28. června, kdy dosáhl 305. V poslední době stoupl počet nakažených o tisícovku za pouhých pět dní. To je podobné tempo jako na jaře v době, kdy v zemi platil nouzový stav a omezení volného pohybu, podnikání a každodenních aktivit. Po zrušení plošných opatření se nyní zpřísněná pravidla například pro nošení roušek či konání hromadných akcí zavádějí jen v místech lokálních ohnisek.

Politici žijí v představách, že pro ně platí jiná pravidla než pro lid, říká o Babišově dovolené Přibáň

Číst článek

Stejně jako denní přírůstek nakažených stoupl v úterý i podíl prokázaných případů nemoci na počtu provedených testů na covid-19, a to z pondělních 2,82 procenta na 3,59 procenta. Mírně vzrostl i počet provedených testů z přibližně 7400 v pondělí na úterních více než osm tisíc.

Nejpostiženějším okresem zůstává Frýdecko-Místecko, kde připadá v přepočtu na 100 tisíc obyvatel zhruba 70 nových případů covidu-19 za posledních sedm dní. Prachaticko registruje za uplynulý týden přes 43 nově nakažených v přepočtu na 100 tisíc obyvatel a Táborsko, Praha, Praha-západ či Karvinsko přes 20. Nulový je tento údaj jen v okresech Rokycany a Jeseník.

Článek pokračuje pod online reportáží:

S covidem-19 zemřelo dosud 388 pacientů. V úterý přibyli podle revidovaných údajů ministerstva dva zemřelí a za středu jeden. Vyléčilo se již 11 900 lidí, což jsou zhruba dvě třetiny lidí, u nichž byla nemoc od vypuknutí epidemie prokázána. Pro odborníky je klíčové, že se výrazně nemění počet hospitalizovaných a těch, kteří vyžadují intenzivní péči. V nemocnicích se s koronavirem podle posledních údajů léčilo 121 pacientů, z toho 15 bylo v těžkém stavu.

Ministerstvo zdravotnictví v pondělí poprvé představilo takzvaný semafor, tedy mapu okresů podle epidemické situace. Devět okresů spadá do prvního zeleného stupně – jsou to Praha, Brno a Ostrava, Praha-západ a Praha-východ, Karviná, Frýdek-Místek, Jihlavsko a Prachaticko. Ostatní okresy jsou bílé, tedy bez rizika.

V zeleně označených regionech se sice vyskytují nové případy, nemoc se ale nešíří v komunitě. Tamní hygienické stanice mají podle pokynů ministerstva zvážit doporučení použití ochranných prostředků a dezinfekce, aktivovat informační linky, posílit odběrová místa a laboratoře; nemocnice mohou omezit návštěvy.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme