Na covidovém semaforu regionů je aktuálně 28 oranžových okresů, jediná červená zůstává Praha

Na aktualizované mapě regionů v Česku podle rizika nákazy koronavirem je v oranžovém stupni pohotovosti 28 okresů. Dosud jich bylo deset. Praha zůstala ve třetím stupni, který značí narůstající či přetrvávající komunitní přenos. Žádný okres v Česku už nemá bílou barvu, která znamená nulové nebo zanedbatelné riziko nákazy. Dosud jich takových bylo 13. Vyplývá to z informací ministerstva zdravotnictví a tzv. semaforu zveřejněného na jeho webu.

Praha (Aktualizováno: 19:13 21. 9. 2020) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Aktualizovaný semafor odráží situaci mezi 12. a 18. zářím. Žádný okres v Česku už nemá bílou barvu, která znamená nulové nebo zanedbatelné riziko nákazy. | Zdroj: Ministerstvo zdravotnictví ČR

Aktualizovaný semafor odráží situaci mezi 12. a 18. zářím. Oranžová barva znamená počínající komunitní přenos, zelená představuje výskyt nákazy bez komunitního přenosu.

„Denní záchyty pozitivně diagnostikovaných pacientů s covid-19 jsou celorepublikově vysoké a v čase postupně dále narůstají, zejména v nejzatíženějších regionech, jako je Praha a Středočeský kraj," uvedlo v pondělí ministerstvo. Vedle středních Čech se oranžová rozšířila zejména do Ústeckého, Pardubického a Zlínského kraje, vyplývá ze semaforu.

Text pokračuje pod online reportáží.

Celkový počet potvrzených případů nemoci covid-19 od začátku epidemie v Česku překročil 50 000. Za pondělí jich zatím přibylo 783 na 50 071. Přibližně polovina z nich už se uzdravila, s nemocí se tak v současnosti potýká 24 214 lidí. Počet úmrtí stoupl na 521. Vyplývá to z aktualizovaných údajů na webu ministerstva zdravotnictví k pondělním 18.00.

U většiny z nakažených má nemoc lehký průběh. V nemocnicích je podle posledních údajů ministerstva 494 lidí, o devět méně než předchozí den. Stav 101 hospitalizovaných hodnotí lékaři jako těžký, což je nejvíc od začátku epidemie. Dosavadním rekordem bylo 100 nemocných s těžkým průběhem nemoci v první polovině dubna. Nemocnice podle ministerstva zdravotnictví ale zvládnou násobně víc pacientů s covidem, a to i vážných případů.

Ministerstvo v pondělí výrazně zvýšilo údaj o počtu úmrtí lidí s koronavirem. Ještě ráno jich uvádělo 503, večer už o 18 více. Z toho na pondělek připadá podle resortu devět úmrtí, zbytek na předchozí dny.

Koronavirus se v Česku rychle šíří i mezi zdravotníky. Počet nakažených za měsíc stoupl o několik set

Číst článek

Laboratoře v neděli provedly 10 122 testů, přibližně o 4800 méně než v sobotu a zhruba polovinu oproti pracovním dnům minulého týdne. Pozitivních bylo 9,7 procenta zkoumaných vzorků, zatímco v sobotu to bylo téměř 14 procent.

Nákaza se nejvýrazněji šíří v Praze. V hlavním městě hygienici za posledních sedm dní potvrdili přes 228 případů v přepočtu na 100 000 obyvatel, následuje Uherskohradišťsko se zhruba 212 případy a Kroměřížsko s přibližně 200 případy. Na okres Praha-východ připadá 193 případů, na Liberecko 188 a na okres Praha-západ 187 případů.

Na aktualizované mapě regionů v Česku podle rizika nákazy je v oranžovém stupni pohotovosti 28 okresů, zatímco dosud jich bylo deset. Praha nadále zůstává červená.

Počty nakažených i hospitalizovaných se v zemi výrazněji zvyšují v posledních dvou týdnech. V úterý 8. září denní nárůsty potvrzených případů koronaviru poprvé překonaly tisícovku, minulou středu dva tisíce a ve čtvrtek tři tisíce.

ČTK, ada Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme