Čtvrteční nárůst nakažených v Česku zatím vyšplhal na 1400. Hospitalizovaných je přes 1000

Za čtvrteční den zatím přibylo dalších 1400 potvrzených případů nákazy koronavirem, jejich celkový počet tak od začátku epidemie přesáhl 72 000. S nemocí covid-19 se aktuálně potýká 37 393 lidí, nemoc má u většiny z nich mírný průběh. Vyplývá to z informací na webu ministerstva zdravotnictví.

Sledovali jsme online Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hospitalizovaných je téměř šestkrát více než na začátku září (ilustrační foto) | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: iROZHLAS.cz

Z nemoci se dosud vyléčilo 34 093 lidí. Naopak 676 zemřelo, z toho deset ve čtvrtek. Zářijový počet 240 úmrtí převýšil dosavadní maximum 206 zemřelých s koronavirem za duben.

Hospitalizovaných je podle posledních údajů ministerstva 1028 lidí s covidem-19, téměř šestkrát více než na začátku září. Bezmála pětinásobně na 198 vzrostl za měsíc také počet lidí ve vážném stavu. Jejich počet ve středu mírně klesl. Podíl nakažených, kteří skončili v nemocnici, na celkovém počtu aktuálně nemocných je ke středě zhruba 2,8 procenta.

Ministr zdravotnictví Roman Prymula (za ANO) ve čtvrtek ve sněmovně řekl, že zhruba dvě pětiny pacientů hospitalizovaných s covidem nemají skoro žádné klinické příznaky a jejich onemocnění není závažné. V nemocnicích tito lidé zůstávají například kvůli tomu, že nemohou zůstat v zařízeních sociální péče, aby nenakazili zdravé klienty.

Za září v Česku přibylo téměř 46 200 případů covidu-19, celkový počet nakažených se tak téměř ztrojnásobil. Měsíční přírůstek je jen mírně vyšší než optimistický odhad Ústavu zdravotnických informací a statistiky, který za září předpokládal 44 000 nových případů. Ústav modely šíření nákazy zveřejnil před dvěma týdny. Nejméně optimistický z nich odhadoval za září 70 000 nově nakažených.

Nejvýrazněji se nákaza v posledním týdnu šířila na Uherskohradišťsku, kde připadalo přes 270 případů nemoci v přepočtu na 100 000 obyvatel. Na Benešovsku je to 260, na Náchodsku 228, na Pelhřimovsku 213 a v okrese Praha-západ 207. V ostatních okresech včetně Prahy je tento údaj pod 200. Nejméně nakažených hlásí Českolipsko s 31 případy na 100 000 obyvatel za posledních sedm dní.

ČTK, tzr, aur Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme