Za středu přibylo v Česku 4931 nakažených koronavirem. Hospitalizováno je přes 5400 lidí

Za středu odhalily laboratoře v Česku nákazu koronavirem u 4931 lidí, zhruba o 900 méně než v úterý a o 600 méně než minulou středu. S onemocněním covid-19 se tak aktuálně potýká 82 259 pacientů. Do statistik přibylo za poslední den zatím 47 zemřelých, počet úmrtí tak podle dat ministerstva zdravotnictví stoupl na celkových 7633. V nemocnicích je aktuálně 5413 pacientů.

Praha (Aktualizováno: 8:59 26. 11. 2020) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Testování na koronavirus (ilustrační foto) | Foto: Lisi Niesner | Zdroj: Reuters

Od března, kdy se nákaza začala v Česku šířit, prokázaly testy koronavirus v 507 549 případech, přes 80 procent pozitivně testovaných se už vyléčilo, většina měla mírný průběh nemoci.

Počet testů provedených za středu zatím ministerstvo neuvedlo. Údaje za středu ministerstvo zveřejnilo kvůli technickým problémům až ve krátce před čtvrteční 8. hodinou, obvykle jsou data aktualizována kolem 1.00 v noci.

V posledních dnech rovněž klesají i denní nárůsty počtu úmrtí lidí trpících covidem-19. V úterý zemřelo 109 lidí, za středu přibylo do statistik ministerstva přibylo 47 úmrtí – tento počet bude ale ještě revidován. V předchozích dnech bylo zemřelých přes sto za den, přičemž na začátku listopadu se počet zemřelých za den pohyboval kolem dvou stovek.

Postupně ubývá i hospitalizovaných. Na začátku listopadu, kdy byly zaznamenány i rekordní přírůstky nakažených kolem 15 000 denně, bylo v nemocnicích zhruba 8300 lidí s covidem-19. Teď je hospitalizovaných takřka o 3000 méně. Ve vážném stavu bylo podle ministerstva zdravotnictví ke středečnímu večeru 815 pacientů.

Také podíl hospitalizovaných na celkovém počtu nemocných s covidem-19 je nyní nejnižší od začátku listopadu. Ke středečním 18.00 činil 6,97 procenta, což bylo nejméně od 7. listopadu. Nejvýše se v poslední době dostal podíl hospitalizovaných minulý týden, když 16. listopadu dosahoval téměř deseti procent z celkového počtu nemocných.

Nejvíce se koronavirus v posledních dnech šíří na Havlíčkobrodsku, kde bylo za uplynulých sedm dní zaznamenáno zhruba 597 nakažených na 100 000 obyvatel. V ostatních okresech v Česku jsou počty nakažených v přepočtu na obyvatele většinou o několik stovek nižší.

Skóre PES zůstalo na 57 bodech, ve třetím z pěti stupňů pohotovosti je čtvrtý den. Takzvané reprodukční číslo, které skóre mimo jiná kritéria zahrnuje, ale stouplo na 0,96. Pokud by překročilo jedničku, zvýšilo by to skóre o pět bodů, což by při zachování bodů za další kritéria znamenalo návrat do čtvrtého stupně.

tzr, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme