Situace v tuzemských nemocnicích se lepší. Kvůli koronaviru je hospitalizováno 5800 lidí

Hospitalizovaných s koronavirem v Česku mírně ubývá. Aktuálně jich je přes 5800, před třemi týdny v nemocnicích bylo skoro 7500 pacientů. V těžkém stavu je 947 pacientů, nejméně od 3. ledna. V mezitýdenním srovnání bylo v pátek v nemocnicích o 518 lidí s covidem-19 méně. Nárůst byl v pátek o 8010 nových případů nákazy koronavirem, jak vyplývá z informací zveřejněných na webu ministerstva zdravotnictví.

Sledovali jsme online Praha (Aktualizováno: 23:01 30. 1. 2021) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hospitalizovaných v Česku ubývá | Foto: Matěj Skalický | Zdroj: Český rozhlas

Hospitalizovaných v posledních dnech ubývá například v nemocnici v Kolíně nebo také ve všech nemocnicích ve Zlínském kraji.

„Pokles se u nás projevuje. Musím říct, že je v posledních dnech setrvalý,“ říká ředitel všech čtyř krajských nemocnic Radomír Maráček.

Podle údajů Ústavu zdravotnických informací a statistiky se ale situace nelepší všude. Plné i dál zůstávají nemocnice třeba v Karlovarském kraji. Například v Chebu zdravotníkům práci komplikuje i omezené množství plicních ventilátorů.

„Pokud máte pacienta, který má rozsáhlý zápal plic a má nějaké vážné onemocnění, se kterým víme, že nemá šanci, tak samozřejmě se na něj ventilátor nedostane,“ popisuje primář tamní interny Stanislav Adamec.

Právě nemocnic se týká taky jedno z nových vládních protikoronavirových opatření – od soboty jsou v nich znovu zakázané návštěvy.

Článek pokračuje pod online reportáží.

Index rizika protiepidemického systému (PES) v sobotu klesl ze 70 bodů na 68. Podle bodové hodnoty indexu je Česko od poloviny ledna ve čtvrtém stupni rizika, protiepidemická opatření však odpovídají pátému stupni.

Podle ministra zdravotnictví Jana Blatného (za ANO) už není skóre PES pro určování opatření relevantní.

Nemocných s covidem je podle ministerstva zdravotnictví v současné chvíli 104 099. V souvislosti s koronavirem zemřelo v Česku k sobotnímu ránu 16 211 lidí.

sva, aur Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme