V Česku je po víkendu 4826 nakažených. Těžký průběh nemoci covid-19 má 19 z nich

  • V neděli přibylo v Česku 90 nových případů koronaviru. V sobotu a předchozích čtyřech pracovních dnech přesahoval přírůstek stovku.
  • Od března, kdy se nemoc covid-19 začala v Česku šířit, hygienici potvrdili 13 945 případů nákazy.
  • Vyléčilo se 8760 lidí a 359 infikovaných v souvislosti s koronavirem zemřelo. Aktuálně tak je v Česku 4826 nemocných.
  • Laboratoře v neděli provedly 4826 testů na přítomnost nového koronaviru. Bylo to nejvíc za celý minulý týden. Podíl pozitivních testů ministerstvo zatím nezveřejnilo.
  • U většiny nakažených má nemoc mírný průběh. Momentálně je s covidem-19 hospitalizováno 134 lidí, těžký průběh má 19 z nich.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Měření teploty před vstupem do úřadu.

Měření teploty před vstupem do úřadu. | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: iROZHLAS.cz

Nejhorší situace je aktuálně v Moravskoslezském kraji, kde hygienici v pátek rozšířili protiepidemická opatření na celý region. Nemoc covid-19 se objevila například v Městské nemocnici Ostrava, na dětském táboře ve Štramberku nebo v různých podnicích na Ostravsku, Novojičínsku i Frýdecko-Místecku. Podle epidemiologů se nákaza šíří do rizikové skupiny mezi lidi starší 65 let.

Ředitelka ostravské hygieny by měla podle Vojtěcha zvážit rezignaci. ‚Tak ať mě odvolá,‘ reaguje Svrčinová

Číst článek

Za posledních sedm dní přibylo na Karvinsku na 100 000 obyvatel zhruba 47 nakažených, což je nejvíce ze všech regionů ČR. V sousedním Frýdecko-Místecku je to téměř 37 nakažených na 100 000 obyvatel, na Novojičínsku přibližně 14 nakažených na 100 000 obyvatel a na Ostravsku je jich deset.

Další lokální ohnisko je ve Vlčnově na Uherskohradišťsku. Od soboty musejí lidé v obci povinně nosit ochranu úst a nosu ve veřejné dopravě a vnitřních prostorách. Hromadné akce se mohou konat maximálně s 500 lidmi, je nutné při nich dodržovat rozestupy. Na Uherskohradišťsku hlásí za sedm dní přibližně 23 případů nákazy na 100 000 obyvatel.

Třetím nejpostiženějším regionem Česka je podle této statistiky momentálně Mělnicko, kde mají za uplynulý týden téměř 23 nakažených na 100 000 obyvatel. Lokální ohnisko se tam objevilo v Čečelicích. Jde o brigádní pracovníky zemědělské firmy, kteří jsou na ubytovně. Onemocnění testy prokázaly u deseti z nich.

ČTK, ada Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme