V pátek přibylo 3793 pozitivně testovaných Čechů. Dosavadní maximum se opět posunulo

Počet nově potvrzených pozitivních případů nemoci covid-19 byl v Česku druhý den po sobě rekordní. V pátek testy potvrdily koronavirus u 3793 lidí, což bylo o 300 více než dosavadní maximum ze čtvrtka. Aktuálně nemocných je v Česku 42 320 lidí. Počet úmrtí v pátek stoupl o 12 na celkových 699. Vyplývá to z informací na webu ministerstva zdravotnictví.

Praha (Aktualizováno: 17:37 3. 10. 2020) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Laboratoře v pátek provedly 22 712 testů | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: iROZHLAS.cz

Od začátku epidemie se v Česku novým typem koronaviru nakazilo přes 78 tisíc lidí, z toho 13 466 od začátku tohoto týdne. Přibližně 45 procent ze všech dosud nakažených už se uzdravilo.

Spadl nám server, nefungoval mi ani e-mail, vysvětloval šéfstatistik Dušek výpadek na koronawebu

Číst článek

U většiny infikovaných má nemoc lehký průběh. V nemocnicích je podle posledních údajů ministerstva 1134 lidí s covidem. Stav 221 z nich lékaři hodnotí jako těžký.

Nejvýrazněji se nyní nákaza šíří na Uherskohradišťsku, kde za poslední týden připadá na 100 tisíc obyvatel asi 341 případů koronaviru.

Na Benešovsku je to přes 264, na Pelhřimovsku 202 a v Praze 196 případů na 100 tisíc obyvatel za posledních sedm dní.

Červenou barvu, která znamená nejvyšší riziko nákazy koronavirem s komunitním přenosem, mají na mapě okresů kromě hlavního města nově také okresy Praha-západ, Praha-východ a Uherské Hradiště.

Většina okresů zůstává oranžová, tedy na druhém stupni nebezpečí, zelených je 18.

Nouzový stav

Od pondělí začne v Česku kvůli šíření nemoci covid-19 platit nouzový stav. Jeho zavedení na měsíc schválila ve středu vláda. Od pondělí budou na dva týdny platit také nová omezení, která ovlivní provoz škol, trávení volného času, kulturní, sportovní a další hromadné akce, svatby i bohoslužby.

Ministr zdravotnictví Roman Prymula (za ANO) v pátek oznámil, že příští týden představí výhledovou strategii k onemocnění covid-19. Žádná další opatření se v příštích 14 dnech, kdy bude například uzavřena většina středních škol v zemi a omezí se hromadné akce, podle něj přijímat nebudou.

pj, aur, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme