Na Velký pátek se v Česku méně testovalo i očkovalo. Přibylo 3809 nových případů covidu

Pozitivní test na koronavirus mělo v pátek 3 809 lidí. Před týdnem to bylo jednou tolik, o svátcích se ale testuje míň. Vyplývá to z údajů zveřejněných na webu ministerstva zdravotnictví. Klesl také počet hospitalizovaných s nemocí covid-19 v Česku na 6530, což je nejméně od 21. února. Množství pacientů klesá čtvrtý den v řadě.

Praha Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Václavské náměstí

Ministr zdravotnictví za ANO Jan Blatný už dříve řekl, že rozvolnění protiepidemických opatření přijde ve chvíli, kdy počet hospitalizovaných s covidem-19 klesne pod 3000. Ilustrační foto | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: iROZHLAS.cz

Kromě přírůstku nakažených kleslo i reprodukční číslo, které informuje o průměrném počtu nakažených od jednoho pozitivně testovaného.

Aktuálně je na hodnotě 0,78, to je nejméně od 18. ledna. V nemocnicích se lékaři v současnosti starají o šest a půl tisíce pacientů. Ministr zdravotnictví Jan Blatný za ANO už dříve řekl, že rozvolnění protiepidemických opatření přijde ve chvíli, kdy počet hospitalizovaných s covidem-19 klesne pod tři tisíce.

Na Velký pátek, tedy ve svátek, aplikovali zdravotníci přes 18 500 dávek vakcíny proti koronaviru. To je o skoro 23 tisíc míň než před týdnem. Nejvíc lidí v pátek dostalo vakcínu ve Středočeském a Ústeckém kraji.

Počet očkovaných za páteční volný den tak odpovídá spíše číslům za předchozí soboty. Podobný byl v pátek pokles počtu provedených testů, kterých bylo dohromady jen kolem 51 000, zatímco před týdnem jich bylo asi 165 000. Vyplývá to z údajů na webu ministerstva zdravotnictví. Naočkovaných je v Česku téměř 557 tisíc lidí, alespoň jednu dávku očkovací látky má přes milion dvě stě dvacet šest tisíc osob.

ban, zum, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme