Počet nakažených v Česku přibývá nejrychleji z okolních zemí. Sobota přinesla nové maximum

Nárůst potvrzených případů koronaviru zrychlil v Česku i o víkendu. V sobotu přibylo v zemi rekordních 1541 nakažených, což je o téměř 100 více než v pátek. Ve volných dnech přitom laboratoře zpravidla testují méně. V porovnání se sousedními zeměmi a Chorvatskem má pak Česko v posledních dvou týdnech nejvyšší nárůsty nově nakažených v přepočtu na milion obyvatel.

Praha (Aktualizováno: 11:29 13. 9. 2020) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Od čtvrtka je kvůli zhoršené epidemické situaci povinné nosit roušku ve vnitřních prostorách budov (ilustrační foto) | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: iROZHLAS.cz

V Česku je nyní více než 13 700 nakažených, většinou ale mají mírný průběh nemoci. S covidem-19 bylo v sobotu hospitalizováno 297 lidí, z toho 69 v těžkém stavu, uvádí data ministerstva zdravotnictví.

Od 1. března, kdy se v Česku objevily první případy nákazy koronavirem, bylo zaznamenáno 35 401 nakažených. Více než 21 200 z nich se z nemoci vyléčilo a 453 lidí s covidem-19 zemřelo.

Denní přírůstky nakažených zatím ve volných dnech ve srovnání s pracovním týdnem většinou klesaly. Dosavadní víkendové denní maximum z minulé soboty, kdy laboratoře odhalily 507 nakažených, tak bylo nově překonáno o více než 1000 případů.

Za tento týden přibylo v České republice už přes 8000 potvrzených případů nákazy. Zvyšuje se i počet testů. Od úterý do čtvrtka jich laboratoře provedly vždy více než 15 000, v pátek to bylo rekordních 18 200 testů. Do pátku se zvyšoval i podíl pozitivních testů. V pondělí byl necelých pět procent, v úterý a ve středu přes sedm procent a ve čtvrtek už více než devět procent. V pátek mírně klesnul zhruba na osm procent.

Text pokračuje pod online reportáží.

Nejvýraznější nárůst počtu nakažených za posledních sedm dní v přepočtu na 100 000 obyvatel má okres Plzeň-jih, a to přes 162 případů. Následují Kladensko se zhruba 142 a Praha se 137 nakaženými na 100 000 obyvatel. Více než 100 případů na 100 000 obyvatel registrují také okresy Beroun, Uherské Hradiště, Praha-západ, Prah-východ a Cheb.

V porovnání se sousedními zeměmi či Chorvatskem zaznamenalo Česko v posledních dvou týdnech nejrychlejší růst počtu infikovaných. V přepočtu na milion obyvatel jsou pak čísla na Slovensku, v Polsku, Německu, Rakousku i Chorvatsku výrazně nižší - zatímco České přírůstky se na milion obyvatel pohybují v posledních dnech okolo 130 až 140, například Německo eviduje pouhých devět. Sobotní data hlásí vysoký nárůst i v Rakousku, kde úřady oznámily 869 nově infikovaných - tedy o bezmála 300 případů více než předchozí den.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme