V Česku se s nemocí covid-19 potýká 2391 pacientů. Za poslední tři dny nikdo nezemřel

Během neděle přibylo v Česku 38 nakažených koronavirem. Celkem se od začátku epidemie nakazilo 9273 lidí, vyléčených je 6562. Aktuálně se s nemocí covd-19 potýká 2391 pacientů. Vyplývá to z údajů na webu ministerstva zdravotnictví k pondělní 9.00. Počet úmrtí zůstává na 320, od čtvrtka v souvislosti s nemocí covid-19 nikdo nezemřel.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Denní přírůstek 38 nových případů je v minulém týdnu třetí nejnižší (ilustrační foto) | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: iROZHLAS.cz

Laboratoře v neděli provedly pouze 2105 testů, což je nejméně od druhé poloviny března. Poměr nakažených k počtu testovaných tak vzrostl na 1,81 procenta, vyšší byl naposledy 20. dubna. Denní počet testů v uplynulých dvou měsících až do neděle ani jednou neklesl pod 3000. Poměr nakažených k testovaným v květnu a ve druhé polovině dubna naopak stoupal nad jedno procento jen výjimečně.

Denní přírůstek 38 nových případů nákazy ve srovnání s předchozími dny nijak vysoký není, v minulém týdnu je dokonce třetí nejnižší. Nedělní nárůst poměru nakažených k testovaným tak byl ovlivněn hlavně výrazným poklesem provedených testů.

Za poslední tři dny podle údajů ministerstva v Česku nikdo s nemocí covid-19 nezemřel. Tyto statistiky ale nemusí být definitivní. „S ohledem na fakt, že vykazování úmrtí má určité zpoždění oproti reálnému stavu z důvodu validace a uzavírání případů krajských hygienických stanic, se mohou denní záznamy zpětně měnit právě z důvodu průběžného doplňování,“ uvedlo ministerstvo.

Text pokračuje pod online reportáží.

Koronavirem je nejvíce zasažená Praha. V hlavním městě zaznamenaly laboratoře od začátku epidemie 2124 případů nákazy. Následuje Moravskoslezský kraj s 1594 nakaženými. Na 100 000 obyvatel připadá v Praze více než 163 nakažených, druhou nejhorší bilanci má Karlovarský kraj se 154 případy nákazy na 100 tisíc obyvatel. Naopak v Jihočeském kraji je na 100 tisíc obyvatel pouze 29 nakažených.

Opatření proti koronaviru snížila počet odsouzených v českých věznicích. Je jich nejméně od roku 2015

Číst článek

I data související s úmrtími během epidemie je nejhorší v Praze. S nákazou tam zemřelo 95 lidí. Moravskoslezský kraj eviduje 60 obětí, v Karlovarském kraji zemřelo 39 nakažených. Nejlépe je na tom Zlínský kraj se dvěma zemřelými.

U většiny nakažených má ale nemoc mírný průběh. S onemocněním covid-19 je v Česku hospitalizováno 123 lidí, v těžkém stavu je 15 z nich.

Epidemiologové upozorňují na to, že celková plošná statistika už není úplně relevantní, za současné situace má smysl zaměřit se na monitoring na lokální úrovni. Největším ohniskem výskytu nemoci covid-19 v Česku je nyní Důl Darkov těžební společnosti OKD v Karviné, kde se do nedělního večera nakazilo 347 zaměstnanců a jejich blízkých.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme