V Česku se nakazilo koronavirem celkem přes 17 000 lidí. Nemocných je nejvíce od března

Počet případů nemoci covid-19 v Česku od začátku epidemie přesáhl 17 000. Po víkendovém poklesu se denní přírůstek znovu dostal přes dvě stovky, za pondělí přibylo 210 potvrzených případů a v úterý zatím 106 na celkových 17 114. Dál roste také počet aktuálně nemocných, kterých je nyní 4923, nejvíc od březnového začátku šíření koronavirové nákazy v zemi. Vyplývá to z aktuálních informací na webu ministerstva zdravotnictví.

Praha (Aktualizováno: 20:41 4. 8. 2020) Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Plošné testování koronaviru

Nejpostiženějšími okresy v republice jsou Frýdecko-Místecko a Prachaticko (ilustrační foto) | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: iROZHLAS.cz

Předchozí hranici 16.000 nakažených překonala ČR ve čtvrtek 30. července. S covidem-19 dosud zemřelo 383 lidí, ministerstvo vpodvečer aktualizovalo popůlnoční čísla, podle kterých bylo úmrtí 386.

Vyléčilo se 11 808 lidí, aktuální podíl uzdravených tak zůstává na zhruba 70 procentech z nakažených. Pro odborníky je klíčové, že se výrazně nemění počet hospitalizovaných a těch, kteří vyžadují intenzivní péči. Podle posledních údajů se s koronavirem k pondělku v nemocnicích léčilo 123 pacientů, nedělní počet ministerstvo revidovalo na 118, když ještě ráno uvádělo 94. V těžkém stavu je podle posledních údajů 19 pacientů.

Článek pokračuje pod online reportáží:


Pondělních 7235 testů na covid-19 je podobné množství jako ve všedních dnech v minulém týdnu. Z pondělních testovaných se nemoc prokázala u 2,9 procenta, v neděli to bylo podle aktualizovaných čísel 3,83 procenta.

Virus oslabuje, uvedl před dovolenou premiér. ‚Nejsou k tomu žádné důkazy,‘ mírní ho epidemiolog Maďar

Číst článek

Nejpostiženějším okresem nyní zůstává Frýdecko-Místecko, kde připadá na 100 tisíc obyvatel téměř 49 pozitivních případů za posledních sedm dní. Víc než čtyři desítky nových nakažených v přepočtu na 100 tisíc obyvatel má ještě Prachaticko, těsně pod 30 Táborsko. Nulový je tento údaj jen na Domažlicku a Jesenicku.

Ministerstvo zdravotnictví v pondělí poprvé představilo takzvaný semafor, tedy mapu okresů podle epidemické situace. Devět okresů spadá do prvního zeleného stupně - jsou to Praha, Brno a Ostrava, Praha-západ, Praha-východ, Karviná, Frýdek-Místek, Jihlavsko a Prachaticko. Ostatní okresy jsou bílé, tedy bez rizika.


V zeleně označených regionech se sice vyskytují nové případy, nemoc se ale nešíří v komunitě. Tamní hygienické stanice mají podle pokynů ministerstva zvážit doporučení použití ochranných prostředků a dezinfekce, aktivovat informační linky, posílit odběrová místa a laboratoře; nemocnice mohou omezit návštěvy.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme