Ve čtvrtek se koronavirem nakazilo zatím 728 lidí. Laboratoře od ledna provedly již milion testů

Počet prokázaných případů nemoci covid-19 v Česku ve čtvrtek vzrostl zatím o 728 na 31 759 od začátku epidemie. Aktuálně nemocných je v Česku 10 588 lidí. U většiny z nich má onemocnění mírný průběh, v nemocnicích je podle posledních údajů 249 lidí s prokázanou nákazou. Stav 64 z nich hodnotí lékaři jako vážný. Laboratoře v Česku provedly už přes milion PCR testů na koronavirus.

Praha (Aktualizováno: 19:18 10. 9. 2020) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Středeční nárůst nakažených byl o dva nižší než v úterý (ilustrační foto) | Foto: Peter Steffen/Pool | Zdroj: Reuters

Průběžný údaj o počtu nově prokázaných případů k 18.00 už třetí den v řadě přesahuje 600. V úterý večer oznámilo ministerstvo přírůstek o 656 případů, ve středu 701. Tomu odpovídaly i rekordní přírůstky za celý den, kterých bylo v úterý 1161 a ve středu o jeden méně.

Platí pravidlo ‚roušky pod střechou‘, oznámil Vojtěch. Většina okresů v Česku na semaforu zezelená

Číst článek

Z celkového počtu více než 31 tisíc nakažených se přibližně dvě třetiny uzdravily. S prokázaným koronavirem zemřelo 447 lidí.

Laboratoře v Česku provedly od konce ledna 1 014 369 PCR testů na nový typ koronaviru. Počet otestovaných lidí je ale nižší, protože údaj zahrnuje i opakované testy u jednoho vyšetřeného.

Počty provedených testů v poslední době rostou. Více než 10 tisíc testů za den zatím laboratoře udělaly osmkrát, z toho sedmkrát v září. Rekordem je úterních téměř 16 tisíc testů. Ve středu jejich počet klesl na 14 416, což je druhý nejlepší výsledek. Podle celkového počtu testů na 100 tisíc obyvatel je Česká republika v rámci Evropské unie na 21. místě, ještě v polovině května byla ČR v tomto srovnání na 16. místě.

Text pokračuje pod online reportáží.

Nejvýraznější nárůst počtu nakažených za posledních sedm dní v přepočtu na 100 tisíc obyvatel má okres Plzeň-jih, a to 137 případů. Přibližně o 20 nakažených na 100 tisíc obyvatel méně vykazuje za uplynulý týden Pelhřimovsko. Následuje Kladensko se 109 a Praha s více než 108 novými případy na 100 tisíc obyvatel za posledních sedm dní.

Kvůli zhoršené situaci začala ve čtvrtek v celém Česku platit povinnost nosit roušku ve vnitřních prostorách budov. Už od začátku září musí mít lidé zakrytá ústa a nos ve veřejné dopravě, na úřadech a dále ve zdravotnických a sociálních zařízeních. Vláda ve středu večer rozhodla, že lidé nad 60 let dostanou respirátor a pět roušek.

tzr, vtk, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme