Za středu zemřelo v Česku 19 lidí s koronavirem. Počet nakažených za den dosahuje 1300

Během čtvrtka přibylo v Česku zatím 1286 případů nákazy koronavirem, což je nejvyšší podvečerní přírůstek od minulého týdne. Počet úmrtí pak ve středu překonal denní maximum, s covidem-19 zemřelo dalších 19 pacientů. Od vypuknutí epidemie tak ministerstvo zdravotnictví zaznamenalo 567 úmrtí lidí s koronavirem, ke středečním 18.00 je aktuálně 28 933 nemocných.

Sledujeme online Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Středeční nárůst úmrtí pacientů s covidem-19 je nejvyšší od začátku epidemie | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: iROZHLAS.cz

V nemocnicích je podle posledních údajů ministerstva 670 pacientů s koronavirem, z toho 131 v těžkém stavu. Oba údaje jsou nejvyšší od začátku epidemie v Česku. Od začátku září se počet hospitalizovaných zvýšil bezmála na čtyřnásobek, ve vážném stavu je přibližně třikrát více lidí než počátkem měsíce.

Ministr zdravotnictví Roman Prymula (za ANO) ve středu uvedl, že v nemocnicích je potřeba zapojit i kapacity, které nejsou dosud vyčleněny pro pacienty s covidem-19. Počet hospitalizovaných roste a například lůžka s ventilátory v pražských nemocnicích jsou podle něj téměř zaplněná.

Nový typ koronaviru byl v Česku poprvé potvrzen na začátku března. Od té doby testy potvrdily nemoc covid-19 u 56 747 lidí. Téměř polovina nakažených se uzdravila. Aktuálně nemocných je 28 933.

Za posledních sedm dní je nejhorší situace v Praze a jejím blízkém okolí. V okrese Praha-východ je přibližně 220 nakažených na 100 000 obyvatel, v hlavním městě pak 212 případů na 100 000 obyvatel. Třetím nejpostiženějším regionem v uplynulých sedmi dnech je okres Plzeň-město, kde laboratoře odhalily 186 nakažených na 100 000 obyvatel.

Okresů s více než 100 nakaženými na 100 000 případů je v Česku nyní už zhruba 30. Smysl podle Prymuly přestává mít takzvaný semafor, mapa hodnotící regiony podle rizika nákazy. Do dvou týdnů bude celá červená, řekl.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme