Denní přírůstek nakažených se tento týden drží nad 200. Ve středu přibylo 244 nových případů

Během středy bylo v Česku potvrzeno 244 nových případů nákazy koronavirem, denní nárůst tak i třetí den překročil hranici 200. Od vypuknutí epidemie na začátku března byla nemoc potvrzena celkem u 17 529 lidí. Dál roste počet aktuálně nemocných, kterých je nyní rekordních 5232. Nejvíce ze všech okresů republiky šířením nemoci zůstává zasaženo Frýdecko-Místecko. Vyplývá to z informací na webu ministerstva zdravotnictví.

Praha Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Testování v Kateřinské zahradě v Praze, který je od 10.00 do 15.00 dostupný pouze pro osoby starší 60 let, v době od 15.00 do 20.00 pak pouze pro děti a dorost.

Denní přírůstky nově nakažených se tento týden drží nad 200 (ilustrační foto) | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: Český rozhlas

Bezmála 12 000 lidí se už z nákazy vyléčilo, což je zhruba 68 procent z nakažených, 388 lidí s covidem-19 zemřelo. Pro vývoj epidemie je klíčové, že se výrazně nemění počet hospitalizovaných a těch, kteří vyžadují intenzivní péči. V nemocnicích se s koronavirem podle posledních údajů léčilo 121 pacientů, z toho 15 bylo v těžkém stavu, uvádí web ministerstva zdravotnictví.

V poslední době stoupl počet nakažených o tisícovku za pouhých pět dní a tento trend i nadále pokračuje. Po víkendovém poklesu tento týden znovu přibývá denně víc než dvě stovky případů – v pondělí 209 a v úterý 289, nejvíc od konce června. To je podobné tempo jako na jaře v době, kdy v zemi platil nouzový stav a omezení volného pohybu, podnikání a každodenních aktivit. Po zrušení plošných opatření se nyní zpřísněná pravidla například pro nošení roušek či konání hromadných akcí zavádějí jen v místech lokálních ohnisek.

Výrazně nejpostiženějším okresem zůstává Frýdecko-Místecko, kde připadá v přepočtu na 100 000 obyvatel téměř 78 nových případů covidu-19 za posledních sedm dní. Karvinsko registruje za uplynulý týden zhruba 23 nově nakažených v přepočtu na 100 000 obyvatel, Prachaticko a Praha přes dvacet. Další okresy se pohybují pod dvaceti případy v přepočtu na 100 000 obyvatel. Nulový je tento údaj jen v okresech Rokycany, Děčín a Jeseník.

tzr, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme