Denní přírůstek nakažených se tento týden drží nad 200. Ve středu přibylo 244 nových případů

Během středy bylo v Česku potvrzeno 244 nových případů nákazy koronavirem, denní nárůst tak i třetí den překročil hranici 200. Od vypuknutí epidemie na začátku března byla nemoc potvrzena celkem u 17 529 lidí. Dál roste počet aktuálně nemocných, kterých je nyní rekordních 5232. Nejvíce ze všech okresů republiky šířením nemoci zůstává zasaženo Frýdecko-Místecko. Vyplývá to z informací na webu ministerstva zdravotnictví.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Denní přírůstky nově nakažených se tento týden drží nad 200 (ilustrační foto) | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: Český rozhlas

Bezmála 12 000 lidí se už z nákazy vyléčilo, což je zhruba 68 procent z nakažených, 388 lidí s covidem-19 zemřelo. Pro vývoj epidemie je klíčové, že se výrazně nemění počet hospitalizovaných a těch, kteří vyžadují intenzivní péči. V nemocnicích se s koronavirem podle posledních údajů léčilo 121 pacientů, z toho 15 bylo v těžkém stavu, uvádí web ministerstva zdravotnictví.

V poslední době stoupl počet nakažených o tisícovku za pouhých pět dní a tento trend i nadále pokračuje. Po víkendovém poklesu tento týden znovu přibývá denně víc než dvě stovky případů – v pondělí 209 a v úterý 289, nejvíc od konce června. To je podobné tempo jako na jaře v době, kdy v zemi platil nouzový stav a omezení volného pohybu, podnikání a každodenních aktivit. Po zrušení plošných opatření se nyní zpřísněná pravidla například pro nošení roušek či konání hromadných akcí zavádějí jen v místech lokálních ohnisek.

Výrazně nejpostiženějším okresem zůstává Frýdecko-Místecko, kde připadá v přepočtu na 100 000 obyvatel téměř 78 nových případů covidu-19 za posledních sedm dní. Karvinsko registruje za uplynulý týden zhruba 23 nově nakažených v přepočtu na 100 000 obyvatel, Prachaticko a Praha přes dvacet. Další okresy se pohybují pod dvaceti případy v přepočtu na 100 000 obyvatel. Nulový je tento údaj jen v okresech Rokycany, Děčín a Jeseník.

tzr, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme