Případů onemocnění covid-19 je v Česku 8480, přibývá aktuálně nemocných

Počet potvrzených případů nákazy koronavirem v Česku k pondělnímu ránu stoupl na 8480. Šlo o nejnižší denní nárůst za více než týden. Čtvrtý den ale opět roste množství aktuálně nemocných lidí, tedy počet případů covidu-19 po odečtení vyléčených a zemřelých. Aktuálně uzdravených je v současnosti 5468. V souvislosti s onemocněním covid-19 dosud zemřelo 298 lidí, vyplývá z údajů na webu ministerstva zdravotnictví.

Tento článek je více než rok starý.

Praha (Aktualizováno: 11:36 18. 5. 2020) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Odběr vzorků během plošného testování české populace na promoření koronavirem

V neděli stoupl počet potvrzených případů nákazy koronavirem o 20. (Ilustrační foto) | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: iROZHLAS.cz

Denní nárůst počtu potvrzených případů nákazy koronavirem v Česku v posledních dnech klesal. V neděli tak byl nejnižší za posledních osm dní. V posledních dnech ale zároveň výrazně klesl počet provedených testů, a to z více než 8700 v úterý 12. května až 3310 v neděli 17. května. 

O víkendu výrazně zpomalil i denní přírůstek vyléčených. Zatímco v předchozích dnech minulého týdne přibývalo denně lidí vyléčených z covidu-19 o desítky, v sobotu i neděli klesl nárůst na jednotky lidí.

Poslední čtyři dny zároveň znovu roste počet aktuálně nemocných lidí s covidem-19. V neděli dosáhl 2714. Množství aktuálně nemocných předtím asi od poloviny dubna až do středy 13. května vytrvale klesalo.

Text pokračuje pod online reportáží.

Nákaza v hlavním městě

Nejvíce dosud potvrzených případů nákazy je v Praze, a to 1964. V hlavním městě je také největší podíl případů nákazy na počet obyvatel. Na 100 000 obyvatel Prahy připadá zhruba 151 nakažených. Naopak v jižních Čechách evidují zhruba 28 nakažených na 100 000 obyvatel, což je nejméně v Česku.

První potvrzené případy nákazy koronavirem se v Česku objevily 1. března. První nakažený člověk zemřel o tři týdny později. S ohledem na příznivou epidemiologickou situaci vláda od konce dubna postupně uvolňuje opatření, kterými od března omezila volný pohyb a cestování, sdružování, podnikání, kulturu, sport, školní výuku a další aktivity. Další vlna uvolňování včetně nošení roušek venku má následovat 25. května.

ČTK, ada Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme