Silný nárůst nakažených pokračuje, do pátečního podvečera přibylo rekordních 492 případů

Počty nakažených novým typem koronaviru v Česku, které byly v minulých dnech rekordní, dál silně rostou. Do pátečního podvečera přibylo 492 případů, což je za stejnou část dne dosud nejvíc. Celkem se dosud nakazilo 26 943 lidí, rekordní je počet aktuálně nemocných přesahující 7500 pacientů. Vyplývá to z údajů ministerstva zdravotnictví k pátečním 18.00.

Praha (Aktualizováno: 22:19 4. 9. 2020) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

V posledních třech dnech se denní počet testů pohybuje kolem 11 000, v předchozí době se k této úrovni přibližoval výjimečně. Ilustrační foto | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: iROZHLAS.cz

U většiny z nich má ale nemoc mírný průběh, mnozí jsou úplně bez příznaků. V nemocnici jich je 190, tedy méně než tři procenta z nich. Vyšší než dřív jsou nyní také denní počty testů.

Dosud nejvyšší byl přírůstek k podvečeru před dvěma dny, tehdy bylo k 18.00 potvrzeno 456 nových případů covidu-19. Celodenní přírůstky stoupaly na nové rekordy v posledních třech dnech. Za čtvrtek bylo nových případů 679, za středu 649 a úterních 504 pozitivně testovaných vyrovnalo předchozí rekord z 21. srpna.

Rostoucí počet případů souvisí s častějším a cílenějším testováním. V posledních třech dnech se denní počet testů pohybuje kolem 11 000, v předchozí době se k této úrovni přibližoval výjimečně. Podíl potvrzených případů mezi testovanými se ve čtvrtek po třech dnech vrátil nad šest procent.

Nejvýraznější nárůst počtu nakažených má nyní Hodonínsko, kde za posledních sedm dní přibylo v přepočtu na 100 000 obyvatel 84 nových případů covidu-19. Víc než pět desítek nakažených 100 000 obyvatel za uplynulý týden evidují okresy Třebíč, Svitavy, Praha, Beroun, Tábor, Kladno a Příbram. Za celé trvání epidemie má z krajů nejvíce potvrzených případů hlavní město, kde testy dosud odhalily přes 6200 lidí pozitivních na koronavirus.

Ministerstvo zdravotnictví v pátek zveřejnilo aktualizovanou mapu okresů podle míry rizika nákazy novým typem koronaviru, takzvaný semafor. Praha zůstala na druhém oranžovém stupni rizika ze tří, podle ministerstva zdravotnictví je nejvýznamnějším lokálním ohniskem nemoci covid-19 v Česku. V zeleném stupni je aktuálně deset okresů, zejména ve středních Čechách kolem Prahy a také na jižní Moravě.

ban, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme