Opatření proti slintavce trvají s výjimkou hranic s Polskem

Ústřední nákazová komise rozhodla o prodloužení bezpečnostních opatření s vyjímkou Polska. Na všech hraničních přechodech s Evropskou unií tak budou dále platit veterinární opatření před nákazou slintavky a kulhavky.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Trvá také zákaz dovozu živých sudokopytníků z těchto zemí. Ústřední nákazová komise bude přijatá opatření znovu posuzovat pátého dubna. Ředitel státní veterinární správy Josef Holejšovský Českému rozhlasu řekl, že za příznivého vývoje by mohla být některá opatření zrušená a to zejména na pozemních komunikacích.

Kvůli epidemii slintavky a kulhavky prodloužili veterinární odborníci Evropské unie do 19. dubna embargo vůči Británii a Irsku. Jak oznámila Evropská komise, zákaz se vztahuje na vývoz živého dobytka a tepelně nezpracovaných živočišných a mléčných produktů. O několik hodin později prodloužil veterinární výbor EU také embargo na vývoz živého dobytka a odvozených výrobků z Francie a z Nizozemska.

Dánské veterinární úřady prověřují tři případy podezření na výskyt slintavky a kulhavky na farmě u města Vejle v západní oblasti země. Vláda okamžitě uvalila na postiženou farmu karanténu a dočasně zakázala vývoz živých zvířat. Výsledky příslušných testů budou známy nejdříve zítra večer. Výskyt slintavky a kulhavky byl v Dánsku naposledy zjištěn před osmnácti lety.

Milan Kopp, Lenka Šumová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme