Opatření v letectvu až po analýze

Ministr obrany Vladimír Vetchý počká s případnými mimořádnými opatřeními, popřípadě s personálními změnami v souvislosti s úterní havárií dvou letounů MiG-21 na Havlíčkobrodsku, až mu náčelník generálního štábu Jiří Šedivý předloží podrobný rozbor situace českého vojenského letectva.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vetchý to řekl Česká televizi při dnešní návštěvě základny taktického letectva v Čáslavi, odkud oba piloti migů vzlétli. "Dělá se podrobný rozbor, měl jsem i diskusi s piloty," řekl Vetchý na základně, kam přijel zcela nečekaně. Uvedl mimo jiné, že se snaží hledat možnosti, jak pilotům pomoci. Vyšetřovatelé nehody dvou letounů, které při přistávacímmanévru z dosud neznámých příčin narazily do země, už vyloučili chybnou navigaci. Stále však není jasné, zda smrt dvou zkušených pilotů, kteří patřili mezi muže vyčleněné k jednotkám NATO, způsobila chyba jednoho z nich, nebo selhání techniky.

Oba letouny měly v minulém roce modernizované přístroje tak, aby vyhovovaly potřebám aliance. Záznamy ze zapisovačů letu, takzvaných černých skříněk, zřícených migů jsou podle zástupce velitele letectva Jiřího Zabranského použitelné a mohou pomoci při objasňování katastrofy. Nyní tyto záznamy zkoumají laboratoře Kriminalistického ústavu.

Milan Kopp Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme