Opatření v letectvu až po analýze

Ministr obrany Vladimír Vetchý počká s případnými mimořádnými opatřeními, popřípadě s personálními změnami v souvislosti s úterní havárií dvou letounů MiG-21 na Havlíčkobrodsku, až mu náčelník generálního štábu Jiří Šedivý předloží podrobný rozbor situace českého vojenského letectva.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vetchý to řekl Česká televizi při dnešní návštěvě základny taktického letectva v Čáslavi, odkud oba piloti migů vzlétli. "Dělá se podrobný rozbor, měl jsem i diskusi s piloty," řekl Vetchý na základně, kam přijel zcela nečekaně. Uvedl mimo jiné, že se snaží hledat možnosti, jak pilotům pomoci. Vyšetřovatelé nehody dvou letounů, které při přistávacímmanévru z dosud neznámých příčin narazily do země, už vyloučili chybnou navigaci. Stále však není jasné, zda smrt dvou zkušených pilotů, kteří patřili mezi muže vyčleněné k jednotkám NATO, způsobila chyba jednoho z nich, nebo selhání techniky.

Oba letouny měly v minulém roce modernizované přístroje tak, aby vyhovovaly potřebám aliance. Záznamy ze zapisovačů letu, takzvaných černých skříněk, zřícených migů jsou podle zástupce velitele letectva Jiřího Zabranského použitelné a mohou pomoci při objasňování katastrofy. Nyní tyto záznamy zkoumají laboratoře Kriminalistického ústavu.

Milan Kopp Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme