Opavská policie se chystá na odpolední zápas

Opavská policie chystá na dnešek největší policejní nasazení v historii ligových zápasů. Na fotbalové utkání s ostravským Baníkem se údajně chystají tisícovky fanoušků včetně nejagresivnějších hooligans. Policie požádala o posily v několika krajích a v pohotovosti bude celý integrovaný záchranný systém.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Opava | Foto: Oficiální stránky města Opavy

Podle okresního policejního ředitele Zdeňka Mohyly bude mít pohotovost celý integrovaný záchranný systém. "Do akce bude nasazena četná řada policistů, koně a k monitorování situace bude nasazen vrtulník. Nejedou sem jen fanoušci, ale jede sem i určitá skupina lidí, kteří sem jedou páchat násilí a škodu na majetku."

Proto vyzval k maximální opatrnosti všechny obyvatele a návštěvníky města. "Lidé, kteří nemusí do Opavy jezdit, tak prosím, ať se tomu vyhnou, nejezdí, protože je očekávaný velký příliv nejen fanoušků Baníku, ale i příznivců ze sousedního Polska."

A upozorňuje, že ten, kdo způsobí nějakou škodu, bude okamžitě přiveden k soudci a potrestán ve zkráceném řízení.

Markéta Kaclová, Martin Knitl Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme