Open Air Festival Trutnov na louce u Hrádečku nebude. Pořadatelé musí hledat nové místo

Festival Zahradní slavnost, který navazuje na tradiční festival Open Air Festival Trutnov, se letos neuskuteční podle plánu na „zelené louce u Hrádečku“, potvrdil serveru iROZHLAS.cz jeden z pořadatelů Martin Věchet. Obec, pod kterou lokalita spadá, si totiž stanovila takové podmínky, za kterých není podle Věcheta možné festival uskutečnit.

Trutnov (Aktualizováno: 9:58 29. 6. 2017) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Open Air Festival Trutnov (Mňága a Žďorp) | Zdroj: ČTK

„Obec, na jejímž okraji se pozemky nachází, stanovila takové podmínky, za nichž při tradiční programové struktuře festivalu to není možné uskutečnit," řekl iROZHLASU.cz Věchet.

Podle něj požadovala obec Mladé Buky, pod kterou Hrádeček patří, aby na festivalu v deset hodin večer přestat hrát hudba, v osm hodin přestali pořadatelé používat hlučné stroje.

Festivaly nově řeší EET i zákaz kouření. Návštěvníky čeká otevírání lahví i placení přes čipy

Číst článek

„Ještě minulý týden jsme iniciovali mimořádné jednání v obci, ale bohužel se nám ozvali pouze čtyři zastupitelé z patnácti. Nebyl zájem bavit se racionálně o tom, jak zabezpečit bezpečnost v obci a co se bude dít poté, když v deset hodin večer skončíme s produkcí. Bohužel nebylo možné se racionálně se zastupiteli domluvit," tvrdí Věchet.

Letošní verze festivalu přitom měla být komornější než obvykle. V Trutnově Na Bojišti, kde se festival tradičně konal, se totiž změnil nájemce. Proto hledali pořadatelé nové místo. „Tak jsme se rozhodli, že to uděláme jako v roce 1987," dodal Věchet.

Podle Věcheta se v tradiční podobě už festival letos definitivně neuskuteční. „Protože máme hodně objednávek na vstupenky, chceme pro lidi něco vymyslet," říká Věchet. „V současné době o tom jednáme, abychom udělali něco takového rodinného," vysvětlil.

Totální neúcta

Podle starostky městyse Mladé Buky Lucie Potůčkové se ale Martin Věchet nezachoval správně. „Pan Věchet nám oznámil, že se u nás bude konat festival. Začal prodávat lístky, aniž by to projednal, aniž by jednal s orgány ochrany životního prostředí, přestože tam je přírodní park, přestože vůbec nejednal s vlastníky okolních pozemků," vysvětluje.

Bezpečnostní opatření největších hudebních festivalů Česka. V Ostravě přibudou betonové zátarasy

Číst článek

Proti festivalu se postavili podle starostky obyvatelé Mladých Buků. „K dnešnímu dni shromáždili na petičních arších asi 600 podpisů, což je strašně moc na to, jak jsme velká obec," tvrdí Potůčková.

Podle ní neměla obec s pořadateli festivalu žádné konflikty. „Bylo tam jen nepříjemné oznámení z jeho strany tři měsíce před zahájením festivalu, totální neúcta k přírodě, k lidem, ke koňům, kteří jsou v těsném sousedství. Myslím, že jeho komunikační chyba je, že měl začít o rok nebo o půl roku dřív."

Potůčková tvrdí, že Mladé Buky jsou poslední obcí v okolí, která schválila vyhlášku o nočním klidu. „Všechny ostatní obce mají schválené vyhlášky o nočním klidu. My jsme byli poslední liberální, kteří je ještě neměli. Naopak by nám to bránilo pořádat vlastní akce. My jsme je schválit museli."

Petr Jadrný Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme