Operátor O2 netradiční kampaní připomíná, jak složité bylo v minulosti podívat se za hranice

Od začátku sametové revoluce, která vyústila v pád komunistického režimu v Československu, letos uplyne 28 let. Česká republika si výročí tradičně připomíná nejrůznějšími pietními a kulturními akcemi. Na státní svátek Dne boje za svobodu a demokracii a se rozhodl upozornit i operátor O2 ve své internetové kampani.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zákazníkům O2 se při návštěvě zahraničního webu zobrazí tato informace | Foto: O2 Czech Republic a.s. | Zdroj: O2

"Letos jsme se rozhodli připojit ke kolegům ze slovenského O2 a připomenout našim zákazníkům výročí sametové revoluce. Proto se každému zákazníkovi pevného i mobilního internetu od O2, který bude chtít navštívit zahraniční web, zobrazí při první návštěvě během 17. 11. upomínka dnešního výročí,“ uvedla v tiskové zprávě mluvčí O2 Lucie Pecháčková.

Obrázek se sledovaným hraničním přechodem má lidem připomenout, jak složité bylo v minulosti přejít přes české hranice. „Dnes na to stačí jeden klik, ale před rokem 1989 bylo složité podívat se za hranice. Svévolné opuštění republiky se trestalo odnětím svobody až na pět let. Pokud vás přímo při pokusu nezastřelila pohraniční stráž,“ stojí na snímku od O2.

Upozornění na webu i SMS

Aby se lidé dostali na původně požadovanou stránku, budou muset během celého pátku nejprve kliknout na tlačítko „Chci svobodně pokračovat“. Každému se informace zobrazí pouze jednou. Pokud návštěvník internetových stránek během šedesáti sekund nic neudělá, bude automaticky přesměrovaný na původně zadanou stránku.

Těm, kteří budou přihlášeni v síti některé ze sousedních zemí, zašle O2 SMS připomínající v minulosti nesnadné překráčování hranic. "Pozor, svevolny prechod statni hranice byl pred rokem 1989 trestny. Svoboda neni samozrejmost. Proto si dnes spolecne s nasimi zakazniky s uctou pripominame 17. listopad. Vase O2," zní text zmíněné zprávy.

V době od 9 do 20 hodin plánuje O2 posílat textové zprávy i na Václavském náměstí, Albertově a Národní třídě. 

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme